• benchmark.pl
  • Gry
  • Hazelight: tajemnicza gra twórców Brothers: A Tale of Two Sons
Gry

Hazelight: tajemnicza gra twórców Brothers: A Tale of Two Sons

przeczytasz w 1 min.

Twórcy niespodziewanie dobrego Brothers zakładają nowe studio. Projekt otrzymał wsparcie EA.

Hazelight

Jeśli podobała wam się wydana w ubiegłym roku gra Brothers: A Tale of Two Sons (a średnia ocen na poziomie 90 proc. pozwala wierzyć, że większości tak), to mamy dla was dobrą wiadomość. Jej twórcy założyli nowe studio – Hazelight – w którym pracują nad nową produkcją, pod tym samym zresztą tytułem.

Gra Brothers: A Tale of Two Sons chwalona była zarówno za mechanikę rozgrywki, jak i za fabułę I piękną, baśniową oprawę audiowizualną. Nowy Hazelight również ma wprowadzić nieco świeżości. Szanse na hit są całkiem sporo, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę najnowszą informację. Oficjalnie zawarto bowiem współpracę z firmą EA, która wesprze projekt (także pieniężnie).

Studio Hazelight zostało utworzone przez Josefa Faresa – reżysera, który był jednym z głównych producentów Opowieści o dwóch synach. Wykorzystując galę The Game Awards 2014, Szwed zdecydował się na powiedzenie kilku słów:

„Odbiór Brothers był zdecydowanie lepszy niż się tego spodziewałem i jestem dumny z tego, co ta gra osiągnęła. Hazelight to studio, które powołałem do życia razem z ekipą odpowiedzialną za Brothers. Jesteśmy bardzo podekscytowani tworzeniem czegoś nowego. Jestem też bardzo zadowolony ze współpracy z EA – naprawdę spodobał im się nasz pomysł, a jednocześnie mamy pełną swobodę twórczą”.

Niestety na razie nie znamy żadnych konkretów na temat gry Hazelight. Fares ujawnił jedynie, że jest to zupełnie nowa marka, która jest całkowicie inna niż Brothers – pod każdym względem.

Źródło: EA, Polygon, DualShockers

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!