Gry

Hearthstone - zmiany w lidze Grandmasters

przeczytasz w 1 min.

Blizzard ogłosił dzisiaj zmiany w drugim sezonie Hearthstonowej ligi Grandmasters.

Twórcy karcianki wprowadzili w swojej lidze e-sportowej zasadniczą zmianę: formuła specjalna zostanie zastąpiona przez Podbój z tzw. fazą ochronną. Co to oznacza w praktyce?

Gracze mogą wystawić cztery talie - każdą dla innej klasy. Rozgrywkę rozpoczyna wspomniana już faza ochronna podczas której każdy z zawodników "chroni" wybraną przez siebie talię, co uniemożliwia jej zablokowanie przez przeciwnika. Kolejny krok to blokada jednej z talii należących do rywala  (za wyjątkiem tej, która jest objęta "ochroną"). Następnie każdy z zawodników wybiera, którą spośród pozostałych trzech talii zamierza wykorzystać, jako pierwszą.

Po rozegraniu meczu, talie zostają usunięte, a gracze wybierają kolejne spośród pozostałych im do wyboru zestawów kart. Jeśli po dwóch partiach jeden z graczy prowadzi wynikiem 2:0 - mecz uznaje się za skończony. Jeśli mamy remis, to obaj zawodnicy muszą wybrać ostatnie pozostałe im karty do wykorzystania w ostatnim pojedynku, nie mniej, uczestnik może wybrać talię, którą przegrał w poprzedniej rundzie.

W grze pojawiły się również zmiany dotyczące rozstawienia graczy. W nadchodzącym sezonie dojdzie do roszad między zawodnikami w obrębie dywizji: zdobywcy pozycji 1,3,5 i 7 w poprzedniej edycji turnieju, zamienią się miejscami w ramach dywizji. Pojawią się też inne zmiany:

  • Dodatkowo do fazy play-offów dołączą zawodnicy z 4 miejsca z każdej dywizji.
  • Półfinały play-offów oraz Grandmasters oraz Master Tour będą rozgrywane do 3 zwycięstw.
  • Ujodnolicono termin nadsyłania zgłoszeń dla wszystkich regionów.
  • Zmieniono harmonogram rozgrywek.  W tym sezonie rozgrywane będzie 16 meczy dziennie.

Więcej o zasadach można poczytać tutaj.

Rozgrywki ruszają 23 sierpnia.

źródło: informacja prasowa

 

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!