• benchmark.pl
 • Gry
 • Było tak pięknie, ale coś się popsuło. Chodzi o Helldivers 2 na PC
Gry

Było tak pięknie, ale coś się popsuło. Chodzi o Helldivers 2 na PC

przeczytasz w 1 min.

Helldivers 2 ma kilka miesięcy i już jest niekwestionowanym hitem 2024. Ten gamingowy sen o Demokracji Zarządzanej okazał się najwyraźniej zbyt piękny. Twórcy gry zapowiadają zmianę, która dotknie graczy PC. A ci z kolei “odwdzięczają się" w recenzjach.

Najlepsze gry 2024 materializują się na naszych oczach. Kto by pomyślał, że w ścisłej czołówce figuruje dzieło niepozorne. Helldivers 2 autorstwa Arrowhead Game Studios do tej pory zbierało fenomenalne oceny i może pochwalić się prężnie rozwijającą się społecznością. Teraz coś się jednak popsuło.

Helldivers 2 na PC: konto Steam i PlayStation Network

Deweloperzy poinformowali, że gracze pecetowi będą zmuszeni do założenia konta PlayStation, aby móc dalej walczyć o demokrację. W oficjalnym komunikacie na platformie Steam padły dwie konkretne daty:

 • Od 6 maja wszyscy nowi gracze Helldivers 2 na platformie Steam będą musieli połączyć swoje konto Steam z kontem PlayStation Network
 • Natomiast obecni gracze zaczną otrzymywać stosowne powiadomienia od 30 maja, a synchronizację kont należy przeprowadzić do 4 czerwca.

“Rozumiemy, że chociaż dla niektórych z Was może to być niedogodność, krok pomoże nam w dalszym budowaniu społeczności, z której bycia częścią wszyscy będziecie dumni.” - kwitują całość deweloperzy z Arrowhead.

Czy presja ma sens?

Co prawda konto PlayStation Network jest darmowe i łatwe w synchronizacji, ale wielu graczom nie spodobała się ta zmiana. Widać to wyraźnie w ostatnich ocenach na platformie Steam, które można potraktować jako formę protestu.

Helldivers 2 - recenzja na Steam

Czy twórcy ugną się pod ciężarem krytyki? Czas pokaże. Faktem jest, że potencjalny odpływ graczy oznaczałby wyrok dla Helldivers 2, wszak mamy do czynienia z grą usługą, a te potrzebują paliwa - paliwem są gracze.

Źródło: Steam

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WacławKlimat
  -6
  Siemano ziomale. Nazywam się Wacław Klimat i jestem światowej sławy aktywista klimatycznym, ekologiem in wielkim miłośnikiem przyrody.
  Jeżdżę po całym swiecie i walczę o to aby ochronić nasza planetę przed zagłada klimatyczna. Prostestuje przeciwko elektrowniom atomowym, węglowym, gazowym, beznynom, dislem, olejem i wszystkich tych świństw które zanieczyszczają planetę i przyczyniają się do zwiększenia CO2! Promuje za to odnawialne źródła eneergi jak fotowoltaika, wiatraki czy samochody elektryczne bo tylko to pomoże uchronić planetę przed zagłada!
  Osobiście znam Greta Thunberg z która łączy mnie nie tylko walka o klimat i nasza planetę ale tez SEX!!!! Jesteśmy para od dwóch lat i planujemy wkrutce wsiąść ślub!!!!
  Ale dobra nie tylku jestem ekspertem od środowiska ale tez międzynarodowej sławy ekspertem rynku kryptowalut i chciałbym dzisiaj polecić aplikacje Crypto Com która nie zostawia śladu węglowego i przyczynia się do ochrony klimatu!!! Ziomale pod spodem daje wam linkacza aby cie się zadejestrowali z niego przeszli proces KYC i zamówili minimum czerwono karte Ruby a otrzymacie az 25 dolarkuw w zielonej kryptowalucie cro!!!
  Takmziomale macie to za darmochę!!
  Będziecie mieć kasiurke na pierwsze inwestycje i będzie mogli zarabiać miliony doarkuw rocznie!!!
  Kupuj, wymieniaj, trejduj kryptowalutami już dzis i dołącz do elwirarnehi grona bogaczy!!!
  Przyczyn się donochdony klimatu używają zielonej aplikacji Crypto Com!!!
  Zostan zielonym ziomalem juzndzis!!! Klikaj teraz bo nie ma czasu!!! Czas to pieniądz i ochrona klimatu!! Klikyj szybko!!! Ziemia płonie!!! Ocal lasy, dżunglę i lodowce!!! Klikyj w linkacza!!!!!!!!!!!

  https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
  • avatar
   FranzMauser
   0
   Następni idioci wierzący, że konsole to raj dla gier usług. Jako PCMR nie wyobrażałbym sobie założenia konta na dziadowskiej platformie dla wieśniaków konsolowych. Wystarczy, że wiecznie jesteśmy blokowani, przez te przestarzałe tostery, z postępem technologicznym w grach i wiecznym biadoleniem posiadaczy tych kalkulatorów, że gra u nich chrupie. Rynek pecetowy gier jest większy niż obie konsolki razem wzięte.
   • avatar
    vacotivus
    0
    > Co prawda konto PlayStation Network jest darmowe i łatwe w synchronizacji

    W krajach, w których w ogóle jest dostępne:
    https://www.sportskeeda.com/gaming-tech/all-countries-playstation-network-available-and-countries-it-s-not