Ciekawostki

Here Maps oficjalnie w rękach niemieckich gigantów motoryzacyjnych

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedna z najbardziej cenionych usług firmy Nokia znajduje się teraz w rękach Audi, BMW i Daimlera. Co dalej?

Here Maps

W kwietniu pojawiły się pierwsze doniesienia, w lipcu było to już niemal pewne, a dziś transakcja została oficjalnie sfinalizowana. Firma Nokia sprzedała Here Maps niemieckim gigantom motoryzacyjnym: Audi, BMWDaimler. Konsorcjum zapłaciło Finom za jeden z ich najbardziej cenionych produktów dokładnie 2,55 miliarda euro.

Według informacji zawartych w oficjalnym komunikacie konsorcjum, trzej motoryzacyjni giganci podzielą się udziałami Here Maps po równo. Zapewniają oni również, że nie zamierzają dokonywać drastycznych zmian w platformie, co oznacza, że użytkownicy mogą spać spokojnie. Nowi właściciele chcą, by usługa Here Maps pozostała otwarta i zamierzają zaprosić do współpracy licznych partnerów.

Nokia zaś transakcją tą kończy właściwie swoją transformację. Zostawia prawie całą przeszłość za sobą i koncentruje się na dwóch nowych projektach. Pierwszy skupia się wokół rzeczywistości wirtualnej – czego pierwszym etapem jest premiera kamery Ozo. Drugi – na powrocie do tworzenia telefonów. Tutaj kluczowe może być przejęcie firmy Alcatel-Lucent za 15,6 mld euro, które zostanie sfinalizowane na początku przyszłego roku.

Źródło: Digital Trends

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  @michael85: Nokia nie produkuje telefonów od kilku lat, nawet jeśli na niektórych nowych widnieje jej logo.
  3
 • avatar
  michael85
  Obecnie NOKIA to kupa którą wykończył M$. Ich telefony są beznadziejne beznadziejnością systemu operacyjnego. W swoich czasach Symbian był lepszy niż mobilny Windows dzisiaj. NOKIA wszystko zaprzepaściła.
  -5