Laptopy

HP Envy 13 w nowej wersji 2017 - pierwszy laptop z kartą GeForce MX150

przeczytasz w 1 min.

Nowy Envy 13 został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

HP Envy 13 zalicza się do najciekawszych, lekkich laptopów. Niebawem na rynku pojawi się jego odświeżona wersja, która charakteryzuje się jeszcze bardziej kompaktowymi wymiarami i wykorzystuje nowsze podzespoły. Czym w tym roku kusi producent?

Nowy Envy 13 nadal zalicza się do 13-calowych konstrukcji, ale inżynierowie nieco zmniejszyli jego wymiary (na szczególną uwagę zasługują węższe ramki ekranu – zamiast 15,68 mm mają one już tylko 5,4 mm). Całość zamknięto w eleganckiej, aluminiowej obudowie w dwóch wersjach kolorystycznych: Stick Gold i Natural Silver.

HP Envy 13 2017

HP Envy 13 2017

Dostępne konfiguracje obejmują ekran Full HD (1920 x 1080 px) lub Ultra HD (3840 x 2160 px) – w pierwszym przypadku akumulator wytrzymuje nawet 14 godzin, natomiast w drugim już tylko 13 godzin.

Producent chwali się również szerokokątną kamerką, nową klawiaturą z niskim skokiem klawiszy - 1,3 mm, a także touchpadem z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych (może on być wykorzystywany do logowania w systemie za pomocą funkcji Windows Hello).

HP Envy 13 2017

W środku znalazł się procesor Intel Core i3, Core i5 lub Core i7, a także do 16 GB pamięci RAM oraz nośnik SSD NVMe o pojemności do 1 TB. Opcjonalna konfiguracja obejmuje też nowy układ graficzny Nvidia GeForce MX150 (odpowiednik desktopowego GT 1030).

Na obudowie wyprowadzono po dwa porty USB 3.0 typu A i typu C, a także czytnik kart pamięci i złącze audio. Z kolei za bezprzewodową łączność odpowiada karta Wi-Fi 802.11ac z Bluetooth.

HP Envy 13 2017

Nowy Envy 13 trafi do sprzedaży pod koniec czerwca, a podstawowa konfiguracja ma kosztować 999 dolarów. Myślicie, że będzie tak samo popularny jak poprzednik?

Źródło: Golem, Cnet

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  2
  Jak tam upchać Ryzena Mobile?
  • avatar
   WhiteDrag0n
   1
   Za 1000$, to chyba nie jest zbyt dobrą alternatywą dla obecnych laptopów na 1050'tkach. Jeżeli ktoś chce pograć, to lepiej odpuścić sobie ten model, ale jeżeli nie jest tym zainteresowany - to wygląda on całkiem ciekawie. Ale najlepiej odpuścić sobie konfigurację z tą kartą graficzną.
   • avatar
    -2
    Prezentuje się nieźle, gdyby nie ta klawiatura - 1) układ strzałek, 2) ostatnia kolumna klawiszy to dla mnie nieporozumienie, jeśli nie ma cyferek, to Backspace, Enter i Shift muszą kończyć układ.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A gdzie MX200 :)
     • avatar
      olszi
      0
      Jak z chłodzeniem w takim laptopie, można na tym pograć, czy będzie parzył w rękę po kilkunastu minutach?

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login