Smartfony

HTC One przywraca producenta do życia - przychody HTC wzrosły o 48%

przeczytasz w 1 min.

Firma HTC od dawna nie miała powodów do zadowolenia. Winne były temu słabe wyniki finansowe, które dopiero teraz zaczynają się poprawiać.

Przychody HTC wzrosły o 48%

Firma HTC od dawna nie miała powodów do zadowolenia. Wszystkiemu winne były rzecz jasna słabe wyniki finansowe, które dopiero teraz zaczynają się poprawiać.

Na początku maja informowaliśmy, że ciągu roku zyski HTC spadły aż o 98%. Producent żywił jednak nadzieję, że wraz z pojawieniem się w sprzedaży smartfona One sytuacja mocno się poprawi. Wygląda na to, że przewidywania te były słuszne, bo obecnie na konta tajwańskiej firmy wpływa zdecydowanie więcej gotówki.

Z opublikowanego właśnie najnowszego raportu finansowego wynika, że w maju przychody HTC były o 48% wyższe niż w kwietniu. Całkowite przychody za maj wyniosły 969 600 000 dolarów, co oznacza wynik tylko 3,35% gorszy w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia jest to jednak dla HTC powód do optymizmu.

W kolejnych miesiącach sytuacja powinna być korzystna dla producenta. Flagowy smartfon okazał się naprawdę udany i znajdzie zapewne jeszcze wielu nabywców. Spory zastrzyk gotówki przynieść może także jego mniejsza wersja - HTC M4, która będzie konkurencją dla Galaxy S4 mini.

Źródło: gsmarena, androidguys

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MarTum
  16
  F**K YEAH - tyle w temacie.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   A to wszystko przez jeden model. Wygląd trochę zapożyczony z BB ale za to ubrany w aluminium i już sukces:)
   Może się tez pokusza o inne systemy - wtedy powinny zyski jeszcze bardziej skoczyć, bo słuchawka pozostałaby ta sama.
   • avatar
    laaval
    -2
    To krótkoterminowa radość. Rynek się nasyci i słupki przestaną tak rosnąć. Zwłaszcza, że w porównaniu do ubiegłego roku jest jakby nie patrzeć regres.
    • avatar
     Konto usunięte
     -15
     To tylko dowód na to, jak wątła jest to firma i niestabilna w swojej egzystencji. Wystarczy, że jej kolejne produkty będą średnio udane i leży...