Smartfony

Huawei Ascend Mate 2 otrzyma Androida 5.0 Lollipop - Huawei odzyskuje sympatię klientów

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacja pojawić ma się na początku przyszłego roku.

Huawei Ascend Mate 2

Huawei Ascend Mate 2 to całkiem udana propozycja chińskiego producenta, która zyskała uznanie w oczach wielu klientów. Producent postanowił dać im teraz nieco powodów do radości.

Jakiś czas temu zapowiedziano, iż smartfon nie doczeka się aktualizacji do Androida 4.4 KitKat. Łatwo można domyślić się, iż nie zostało to przyjęte ze szczególnie dużym entuzjazmem, a będąc bardziej szczerym stwierdzić trzeba, iż na producenta spłynęło nieco krytyki. Teraz powinno być jednak inaczej.

Trudo stwierdzić czy Huawei próbuje odkupić swoje winy czy też takie działanie planowane było od początku, ale właśnie ujawniono informację, iż użytkownicy Ascend Mate 2 będą mogli cieszyć się z aktualizacji systemu do wersji 5.0 Lollipop.

Tym samym pominięta zostanie jedna z wersji systemu (przeskok z Android 4.3 na Android 5.0), co wprawdzie nie zdarza się pierwszy raz, ale zazwyczaj nie jest stosowane przez producentów.

Aktualizacja pojawić ma się na początku przyszłego roku. W pierwszej kolejności trafić powinna do USA.

Źródło: blog.gethuawei

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  4
  Rok 2014 był bardzo dochodowy dla Huawei i jeszcze się nie zakończył. Pierwsze trzy kwartały były dla firmy najbardziej dochodowe w historii firmy. Stąd też biorą się pieniądze na większą ilość inżynierów i programistów, którzy wdrażają nowości. Ja posiadam Ascend P7 z Androidem 4.4 Telefon działa jak zrootowany. Mamy absolutną kontrole na poszczególne aplikacje. A dzięki Sapphire Edition jestem pewien ze to kwestia tygodni zanim pojawi się aktualizacja Androida do Lollipop.
  • avatar
   Q'bot
   0
   A ma nawigacja i klient poczty zarazem, czyli Ascend Mate I nijak się nie zauktualizuje...
   • avatar
    KMyL13
    0
    Ładna zagrywka :P