Akcesoria do telefonów

Huawei Watch z Android Wear 2.0 - jest sporo nowości

przeczytasz w 1 min.

Huawei Watch otrzymuje aktualizację do Androida Wear 2.0. Znacząco poprawia ona komfort obsługi i funkcjonalność urządzenia.

W lutym pisaliśmy o premierze Android Wear 2.0, jego najważniejszych funkcjach oraz urządzeniach, których właściciele mogą spodziewać się aktualizacji. Wymieniony został wtedy między innymi Huawei Watch i okazuje się, że aktualizacja dla tego modelu jest już dostępna.

Rozpowszechniana jest w trybie OTA (over-the-air) i z pojawiających się informacji wynika, że pojawiła się już w kilku państwach. Także w Polsce, co akurat stwierdzić możemy po naszym redakcyjnym egzemplarzu. Nowości jest naprawdę sporo.

Na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowy interfejs. Działa szybciej, jest wygodniejszy w obsłudze, ale także ciemny, a więc z racji obecności ekranu AMOLED powinien zużywać mniej energii. Pojawił się też sklep Google Play zintegrowany w smartwatchu, dzięki czemu aplikacje instalować można bezpośrednio na zegarku. Dobrze wypada klawiatura google z pisaniem swype (działa w języku polskim), bardziej rozbudowana funkcjonalność po aktualizacji objawia się też między innymi możliwością szerszego zarządzania powiadomieniami czy kontroli głośności odtwarzanych multimediów oraz alarmów.

Huawei Watch z Android Wear 2.0Huawei Watch z Android Wear 2.0

Huawei Watch z Android Wear 2.0Huawei Watch z Android Wear 2.0

Warto też przypomnieć, że Huawei Watch posiada wbudowany głośnik, a zatem pozwala na prowadzenie rozmów głosowych bez pomocy smartfona. Wprawdzie wsparcie dla głośnika wprowadziła już wcześniejsza aktualizacja, ale nie każdy o tym pamięta, a bez wątpienia warte jest to uwagi, ponieważ znacząco podnosi atrakcyjność urządzenia.

Źródło: inf. własna, Huawei

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Diwad
  0
  Posiadacze Huawei Watch mogli już wiele miesięcy temu testować AW2. System się poprawił, ale w porównaniu do działania Tizena w Gear S3 to bieda. Sam nie jestem fanem Samsunga, ale system na zegarki im wyszedł bardzo dobrze.

  • avatar
   dafior01
   0
   Zaktualizował mi się zegarek Huawei Watch. I przestała działać aplikacja Puls. Sam czujnik działa, bo z innej aplikacji np. google fit puls czyta poprawnie.
   Sama aktualizacja i to co on daje, to super efekt, przede wszystkim czytelny i wygodny.
   Tylko ta jedna aplikacja padła.