Ciekawostki

Hulaj to polskie hulajnogi elektryczne na minuty - Kraków na start

przeczytasz w 1 min.

Kraków to pierwsze miasto, w którym dostępna jest usługa Hulaj. Pozwala ona na wynajęcie hulajnogi elektrycznej na minuty, podobnie jak Lime, hive czy Bird.

Elektryczne hulajnogi na minuty dotarły do kolejnego polskiego miasta. W Krakowie dostępna jest wreszcie taka usługa i – co ciekawe – nie jest to ani Lime, ani hive, ani nawet Bird, lecz rodzima nowość o nazwie Hulaj.

Hulajnogi elektryczne - Kraków z Hulaj

Osoby mieszkające w Krakowie, jak i ci, którzy odwiedzają stolicę Małopolski, mogą już skorzystać z usługi Hulaj. Do dyspozycji jest 200 elektrycznych hulajnóg, które łatwo rozpoznać po biało-czerwonym malowaniu. Zasada działania jest natomiast taka sama jak u konkurencji (a więc, korzystając z aplikacji z podpiętą kartą, lokalizujemy hulajnogę, odblokowujemy pojazd i jedziemy, a następnie w podobny sposób kończymy użytkowanie).

Hulaj info

Dodajmy, że wykorzystywane w Hulaj biało-czerwone hulajnogi elektryczne mają 250-watowe silniki, rozpędzają się do 25 km/h, pokonują wzniesienia do 14 stopni i pozwalają przejechać do 40 kilometrów między ładowaniami. 

Hulaj hulajnoga

Na razie usługa Hulaj dostępna jest wyłącznie w Krakowie, ale planowana jest mocna ekspansja. Już wkrótce biało-czerwone hulajnogi pojawić mają się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. To dobra wiadomość, nie tylko ze względu na coraz większą dostępność tej formy podróżowania po mieście, ale też atrakcyjny cennik: 1 zł na start i 49 groszy za minutę jazdy (u konkurencji są to odpowiednio 2-3 złote i 45-50 groszy).

Aplikacja Hulaj dostępna jest w sklepie Google Play (na Androida) oraz App Store (na iOS-a).

Źródło: Hulaj, inf. własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zircon1987
  4
  Godzina jazdy 30zł, podziekuję, wolę pieszo.
  • avatar
   bartoliniii
   1
   Warto dodać, że wszystkie pojazdy na minuty (auta, skutery, rowery miejskie i hulajnogi) oraz informacje o faktycznym przyjeździe komunikacji miejskiej można znaleźć w jednej aplikacji - take&drive

   https://takeanddrive.eu - zachęcam do wypróbowania!
   • avatar
    Massai
    1
    Jedno hasło - zasilanie konta blikiem/przelewem.
    Jeśli to zrobią - wyjmą sporą część rynku.
    • avatar
     lubecky
     0
     Wreszcie jakaś polska marka na rynku tych hulajnog