• benchmark.pl
 • Gry
 • Humble Bundle Mojam 2: zapłać ile chcesz za 8 tworzonych na żywo przez 3 dni gier
Gry

Humble Bundle Mojam 2: zapłać ile chcesz za 8 tworzonych na żywo przez 3 dni gier

przeczytasz w 1 min.

W ramach akcji Humble Bundle Mojam 2, programiści tworzą gry dla Windows, Mac OS X i Linux

humble bundle mojam 2 logo akcja

Dla tych, których martwiła dłuższa chwila ciszy związana z akcjami Humble Indie Bundle, mamy dobrą nowinę. Otóż odpowiedzialny za nią zespół zorganizował akcje Humble Bundle Mojam 2, w której zebrano kilka grup programistów, których zadaniem jest napisanie kilku gier w zaledwie trzy dni.

Pomysłodawcą całej akcji jest studio Mojang odpowiedzialne m.in. za produkcję niezwykle popularnej na całym świecie gry Minecraft. W samej akcji oprócz twórców ze studia Mojang, wśród których znalazł się także główny programista odpowiedzialny za Minecrafta – Jens Bergensten, biorą także udział zespoły Grapefrukt, Ludosity, Oxeye Game Studio, Vlambeer i Wolfire Games. Łącznie przygotują osiem gier, z czego aż trzy będzie dziełem ekipy Mojang.

Na wykonanie tego zadania zespoły mają trzy dni, a dokładniej 78 godzin. Co ważne, prace każdego z zespołów można śledzić na żywo za pomocą trybu Live dostępnego na stronie Humble Bundle. Możemy więc obserwować, jak radzą sobie programiści, na jakich etapach tworzenia gier znajdują się obecnie oraz jak naprawdę wygląda praca nad tworzeniem gier.

humble bundle mojam 2 wynik sprzedaż zebrana kwota pozostały czas

Jak przystało na akcję z cyklu Humble Bundle, każdy może nabyć wykonywane obecnie gry za niemalże dowolną kwotę, nawet za 1 centa. Oczywiście zachęcamy wszystkich do uiszczania większych sum, gdyż w odróżnieniu od innych akcji gdzie dochód był dzielony także dla twórców, tym razem jest w całości przeznaczany dla dwóch fundacji. Są nimi: współpracująca po raz pierwszy z Humble Bundle - Block by Block oraz znana już z poprzednich akcji Electronic Frontier Foundation.

Każda z wpłacających pieniądze osób stanie się nabywcą ośmiu gier w opcji zamówienia przedpremierowego (pre order), natomiast dostęp do gier otrzyma dopiero w chwili ich ukończenia, a więc tuż po zakończeniu akcji. Warto dodać, że każda z oferowanych gier będzie udostępniona bez jakichkolwiek zabezpieczeń DRM oraz będzie działała zarówno w systemach Windows, Mac OS X i Linux.


 

Przebieg akcji można śledzić oraz dokonać zakupu gier na stronie Humble Bundle.

Źródło: Humble Bundle

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Powiedzenie kupić kota w worku przenieśli na wyższy level :P
  • avatar
   rexio22
   4
   Ciekawe czym teraz nas zaskoczą twórcy popularnego Minecrafta ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Ten tytuł nie jest po polsku.
    • avatar
     Robcio5551
     1
     W jakim języku oni to programują ?
     • avatar
      raidon
      1
      Mojam się już skończyło, ale muszę powiedzieć że jest to niesamowicie fajna sprawa dla kogoś kto się interesuje tworzeniem gry, albo sam by chciał robić ale nie wie od czego zacząć. Można było po podglądać twórców przy pracy, podejrzeć niektóre rozwiązania, nie mówiąc już o tym że do niektórych gierek dołączyli kod źródłowy.