Gry

IEM 2017 będzie imprezą 5-dniową?

przeczytasz w 1 min.

W sieci krążą plotki, że przyszłoroczna edycja imprezy Intel Extreme Masters może zostać rozłożona na dwa weekendy. W jakim celu?

Intel Extreme Masters to jedna z najważniejszych imprez eSportowych w Polsce. Każdego roku do katowickiego Spodka zjeżdżają się tysiące miłośników elektronicznej rozrywki – w tym roku było ich aż 113 tysięcy. Wydarzenie to ma już stałe miejsce w kalendarzu i naturalnie powróci w przyszłym roku. Być może jednak czekać będzie nas pewna zmiana – rozłożenie imprezy na dwa weekendy.

Z nieoficjalnych informacji (a konkretnie z grafik, które wyglądają, jakby pochodziły od ESL Polska) wynika, że impreza Intel Extreme Masters 2017 zostanie podzielona na dwa weekendy. Najpierw – w dniach 25-26 lutego – odbyłyby się finały turnieju League of Legends, a na odwiedzających czekałyby stoiska w Spodku. Tydzień później – 3-5 marca – miałaby natomiast miejsce część oficjalna z turniejami CS:GO i StarCraft 2, strefą IEM Expo oraz konwentem youtuberów.

Informacja ta nie została potwierdzona ani przez Intel, ani też przez ESL. Rozwiązanie to nie byłoby jednak aż tak dużym zaskoczeniem. Organizatorzy bez wątpienia cieszą się z niezwykle dużego zainteresowania imprezą, ale faktem jest, że w Spodku potrafi być przez te kilka dni naprawdę tłoczno, a wśród widowni są też przecież osoby zainteresowane tylko konkretnymi wydarzeniami odbywającymi się w trakcie IEM-u. Uważacie, że byłby to dobry pomysł?

Źródło: gram

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  IEM? A po co to komu? Komu to potrzebne?
  Zwyrodnialcy siedzący całe życie przed monitorem będą dalej siedzieć przed monitorem tylko innym i w innym miejscu. A cała tłuszcza lubiących patrzeć jak ktoś siedzi przed monitorem zjedzie się, aby podziwiać jak oni siedzą przed tymi monitorami. Wstyd, żenada, kalectwo umysłowe...

  ...będę na pewno.
  • avatar
   mixolaj
   0
   Osobiście nie podzielam tego typu zawodów, ale Polacy w końcu też w nich startują więc kibicuję. :)
   • avatar
    TruePerson
    0
    Jakby to miało być 5 dni (jeden po drugim) oraz ceny biletów, by nie uległy zmianie to z chęcią bym się skusił, ale jak rozwalają to na dwa różne terminy to zupełnie bez sensu. Wielu znajomych mam zarówno z CS'a jak i z LoL'a i głupio byłoby się minąć. Na ostatnim IEM'ie w samym spodku nie było aż tak tłocznie (nie to co przed spodkiem xD) i nie było problemów, by poruszać się w środku. Poza tym poszerzyli się o centrum kongresowe i niby nadal byłoby zbyt tłoczno? Bez sensu.
    • avatar
     albipuki
     0
     Obawiam się, że jak rozdzielą to ceny jednodniowych biletów się nie zmienią... tyle, że trzeba będzie ich kupić 5 szt, albo jeden 2x droższy. "Szkoły przyjdą"
     • avatar
      Kuciem
      0
      Wyglada na to, iz jest to rozwiazanie:
      1) lepsze dla osob zainteresowanych tylko jednym tytulem
      2) gorsze dla osob zainteresowanych wieloma tytulami

      Jak bedzie? Wyjdzie w praniu. Moim zdaniem warto zaryzykowac takie rozwiazanie chocby po to, zeby sprawdzic reakcje i rozlozenie ludzi. Jak nie bedzie dzialac to powrot do starego systemu.
      • avatar
       miszczu0097
       0
       Nooo, jak ostatnio siedzieli do 3 w nocy i grali mapy bo czasu mało to pomysł 5-dniowego IEM jest dobry :P