Aplikacje mobilne

Ile kosztuje YouTube? Co daje płatna wersja Premium?

przeczytasz w 2 min.

Zastanawiacie się nad zakupem płatnej wersji YouTube? Podpowiadamy, jakie korzyści daje abonament, ile trzeba za niego zapłacić i czy w ogóle można mieć za darmo YouTube Premium.

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform do udostępniania filmów. Użytkownicy mogą znaleźć na niej różnorodne treści, takie jak filmy rozrywkowe, poradniki, vlogi, muzykę czy relacje na żywo. 

Podstawowa wersja YouTube jest dostępna za darmo. Serwis przewidział jednak możliwość wykupienia abonamentu YouTube Premium. Jakie są jego korzyści?

Co daje YouTube Premium? 

Największą zaletą YouTube Premium jest brak reklam, które wyświetlały się przed, po lub w trakcie oglądania materiałów wideo. Płatna usługa pozwala na oglądanie filmików bez irytujących przerw (podobnie działa aplikacja YouTube Music Premium, która pozwala na słuchanie muzyki i podcastów bez reklam). Warto dodać, że oglądanie YouTube Premium nie oznacza braku wpływów dla twórców, bo część pieniędzy z abonamentu trafia właśnie do nich.

Co daje YouTube Premium

Dodatkowym atutem jest możliwość odtwarzania filmów w tle podczas korzystania z innych aplikacji i przy zablokowanym ekranie. Dodatkowo interesujące materiały można pobrać na urządzenie, co pozwoli obejrzeć je później bez dostępu do internetu lub z dowolnego miejsca.

Ile kosztuje YouTube Premium? 

YouTube Premium wprowadza kilka istotnych korzyści, jednak trzeba za niego zapłacić. Indywidualna subskrypcja kosztuje 25,99 zł/mc. Abonament ma charakter subskrypcyjny, co oznacza, że nie wiąże cię żadna umowa, a dostęp do serwisu jest automatycznie przedłużany z miesiąca na miesiąc.

YouTube Premium - cena

Ile kosztuje YouTube Premium na rok? 

Niestety nie ma możliwości wykupienia pakietu na kilka miesięcy czy nawet rok z góry i zaoszczędzenia w ten sposób kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych (jak w wielu popularnych serwisach streamingowych). YouTube Premium na rok kosztuje dokładnie ‭311,88‬ zł. 

Jak kupić taniej YouTube Premium? 

Serwis przewidział możliwość zakupu subskrypcji studenckiej, która jest dostępna dla studentów uczelni wyższych w wybranych krajach (z takiej zniżki można skorzystać nawet przez 4 lata z rzędu, jednak pod koniec każdego roku wymagana jest coroczna weryfikacja statusu studenta). W takim przypadku abonament kosztuje 14,99 zł/mc. 

Ciekawą opcją może być też wykupienie planu rodzinnego, do którego można dodać nawet 5 osób ze wspólnego gospodarstwa domowego (w wieku od 13 lat) - w takim przypadku cena rozkłada się na 9,40 zł/mc na osobę. 

Co ważne, w przypadku dzielenia się subskrypcją rodzinną, każda osoba loguje się do usługi YouTube Premium na własnym koncie, więc historia, biblioteka, subskrypcje czy rekomendacje nie są udostępniane pozostałym członkom. 

YouTube Premium za darmo 

Jak mieć YouTube Premium za darmo? Jedynym sposobem jest opcja darmowego przetestowania usługi YouTube Premium. Serwis oferuje bezpłatny okres próbny na miesiąc. 

Tydzień przed zakończeniem okresu próbnego platforma wysyła powiadomienie, co daje czas na podjęcie decyzji, czy chcemy kontynuować subskrypcję, czy też zrezygnować z niej bez żadnych konsekwencji.

Jak sprawdzić czy mam YouTube Premium?

Wystarczy przejść do ustawień na stronie lub w aplikacji (klikając na awatar w rogu ekranu), a następnie do zakładki "Zakupy i subskrypcje". W polu "Subskrypcje" możemy sprawdzić, czy aktualnie mamy zakupiony plan YouTube Premium.

YouTube Premium

Jak zrezygnować z YouTube Premium? 

Platforma daje możliwość rezygnacji z usługi YouTube Premium. Można to zrobić w dowolnym momencie.

YouTube Premium

YouTube Premium

Proces rezygnacji z YouTube Premium jest prosty - wystarczy przejść do ustawień na stronie lub w aplikacji (klikając na awatar w rogu ekranu), a następnie do zakładki "Zakupy i subskrypcje", wybrać subskrypcję i dokonać anulowania subskrypcji.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  3
  Chcę przypomnieć, że przez bardzo długi czas YT nie zawierało reklam. I nikt nie płakał. Więc tej pseudo ofercie mówię stanowcze nie, mam adblocka.
  • avatar
   KENJI512
   2
   Daje tyle co abonament RTV AGD - tyle że możesz go płacić :)
   • avatar
    jozek23
    2
    Mamy ReVanced Youtube Music , ReVanced Youtube i Smarttube .
    • avatar
     DelianoCarl
     2
     tylko adblock i revanced. dziękuję. :)
     • avatar
      zekin
      1
      Nic nie kosztuje:
      https://rumble.com/v4pdz8q-aplikacja-youtube-bez-reklam-za-darmo.html
      • avatar
       wojtek_pl
       1
       Być może kupiłbym jakby można było kupować muzykę w postaci plików MP3, tak jak było kiedyś na Googlu. Póki co nie widzę powodu.
       • avatar
        luken7777
        1
        Panie Pawle, ja chcę tylko podziękować za zmianę polityki i nie używanie clickbaitów. Od razu lepiej się czyta. Pozdrawiam.
        • avatar
         Fa_sol
         -1
         Mam i nie narzekam, przeszedłem z Qobuz Sublime na YT Music bo jest taniej a jakościowo nie słyszę różnicy w miejscach, gdzie używam tych apek (samochód, praca, siłownia itp.). A że w cenie jest YT premium to już dla mnie "gratis" bo w niższej cenie mam dwa produkty a nie jeden jak to było z Qobuz.
         • avatar
          Raider0001
          -3
          nie lepiej pojechac do turcji i tam zamowic yt ?
          • avatar
           SerwusX
           -4
           Mam i korzystam codziennie - lepsze od wszystkich serwisów streamingowych.
           • avatar
            vacotivus
            0
            Ile kosztuje uBlock Origin? Obecnie 0 zł 0 gr.