Mobile

Imagination Technologies i Apple wkraczają na wojenną ścieżkę

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Apple zdecydowało się samemu projektować układy graficzne do iPhone'ów i iPadów. Imagination Technologies ma przez to ogromne kłopoty.

Apple miewa napięte relacje z innymi firmami działającymi w szeroko pojętej branży mobilnej. Okazuje się, że do ich grona dołącza teraz Imagination Technologies, z którym Apple zakończyć chce współpracę.

Imagination Technologies przygotowuje układy graficzne, które trafiają do smartfonów iPhone oraz tabletów iPad. Ostatnio Apple ogłosiło jednak , iż rezygnuje ze współpracy (ma ona trwać jeszcze dwa lata) i będzie stawiać na autorskie rozwiązania (zapewne je projektować i zlecać produkcję partnerom).

Dostarczanie układów graficznych do urządzeń Apple jest głównym źródłem dochodu Imagination Technologies. Nic dziwnego, że po decyzji Apple notowania giełdowe Imagination Technologies spadły o ponad 60%.

Firma musiała zareagować, ale jedyne co może w tej chwili zrobić to rozpoczęcie tzw. procedury rozstrzygania sporów. Na scenę wkraczają tu oczywiście patenty. Wedle przedstawicieli Imagination Technologies, Apple nie jest w stanie stworzyć układu graficznego bez wykorzystania ich technologii i powinno uiszczać odpowiednie opłaty licencyjne.

Jak łatwo się domyślić, Apple jest zupełnie innego zdania. Sprawa będzie miała zatem ciąg dalszy.

Źródło: Android Headlines, theverge

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fanaticous
  3
  31 Marca cena za akcję 268,25
  3 Kwietnia cena za akcję 103,00
 • avatar
  Snack3rS7PL
  2
  " i będzie stawiać na autorskie rozwiązania (zapewne je projektować i zlecać produkcję partnerom)." Sarkazm zawsze w cenie :D
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Cena spadła więc sobie teraz wykupią tą firemkę razem ze wszystkimi patentami tak niestety działają paskudne korpo pokroju apple. Wydoić ile się da i nara
 • avatar
  Snack3rS7PL
  -1
  " i będzie stawiać na autorskie rozwiązania (zapewne je projektować i zlecać produkcję partnerom)." Dobry sarkazm zawsze w cenie :D
 • avatar
  Naleśnik z serem
  0
  Proste, Imagination spadną obroty po rozłące, ze w końcu ogłoszą stan upadłości i wtedy Apple odpali kase i ich wykupi. Przecież wszystko co USA do tego dąży. Więcej więcej więcej (dla paru gostków na górze co latają helikopterem do kibla)