Gry

Inspirowane grami zestawy LEGO w drodze [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Firmy LEGO i Activision Blizzard nawiązały współpracę, której owocem będą zestawy klocków nawiązujących do świata Overwatch, a potem… cóż, potem może być różnie, ale sukces jest raczej murowany.

Aktualizacja, 13 października 2018: Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na rynku pojawiają się pierwsze klocki LEGO nawiązujące do gry Overwatch

Otwierający nową serię zestaw LEGO Overwatch – Bastion (Kryzys omniczny) pozwala złożyć 12-centymetrową figurkę tytułowego bohatera ze 182 elementów. Jego kategoria wiekowa to „10+”, a cena w sklepie Blizzard Gear Store wynosi 25 euro.

LEGO Overwatch

Figurka ma obrotowy korpus i ruchome ramiona, a także broń wbudowaną w prawe ramię i Ganimedesa na lewym. Wygląda to całkiem ciekawie i kolekcjonerzy na pewno nie przejdą obok tego obojętnie. Ci ostatni powinni jednak odłożyć trochę więcej pieniędzy, bo w drodze są też pełne zestawy do budowania LEGO Overwatch. Więcej szczegółów już wkrótce. 

News, 23 maja 2018: Klocki LEGO potrafią bawić zarówno tych mniejszych, jak i większych chłopców ...i dziewczyny zresztą też. Ich producent jak mało kto potrafi to wykorzystać i zachęca osoby do kupna nowych zestawów, oferując zróżnicowaną kolekcję klocków nawiązujących na przykład do Star Wars. Teraz postanowił zapukać do drzwi graczy.

Zestawy klocków LEGO zainspirowane znanymi i lubianymi markami ze świata gier wideo to owoc współpracy duńskiego producenta z firmą Activision Blizzard. Nie wiadomo jeszcze kiedy zaczną pojawiać się w sprzedaży, ale wiadomo za to, że na pierwszy ogień pójdzie Overwatch.

Podobnie jak w przypadku serii Star Wars, do sklepów trafić mają produkty z różnych kategorii wiekowych i cenowych. Można zatem przypuszczać, że będą to zarówno figurki, małe i proste zestawy, jak i niezwykle złożone, kolekcjonerskie modele.

Na razie nie wiadomo czy, a jeśli tak to jakie serie będą kolejne, ale mówi się przede wszystkim o Call of Duty oraz Destiny. Cóż… to raczej nie ma prawa się nie udać!

Tymczasem wybiegnijmy w przyszłość – jaki zestaw klocków LEGO zainspirowany grą (niekoniecznie od Activision Blizzard) najchętniej byście ułożyli?

Źródło: IGN, Licensing.biz

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  axelbest
  5
  Wiem, że to nie gry... ale ja bym układał zestaw "Tuzy polskiej polityki" - w zestawie 3 postacie np tusk + kaczynski duo (normal + ghost).

  Innym zestawem może być "Ciągle te same ryje", który zawierałby czołówkę polskich aktorów, takich jak Adamczyk, Karolak, Szyc i cała reszta tych których co roku widzimy w kinach na tych samych komediach romantycznych.

  Ostateczny zestaw to "Polski Patriota na boisku" - gdzie jedyni prawilni fani footballu, w strojach "JP na 100% o Polsce walczącej pamiętamy Jan Paweł Papież Dwójka", którzy mogliby wyrywać ruchome drzewka z zestawu.


  ----A tak na serio
  - Quake 1 & 2 (przeciwnicy)
  - God of War (kratos + przeciwnicy)
  - Fallout (power armory)
  - Heroes of Might And Magic (zamki + jednostki)
  - World of Warcraft (chyba wszystko co można)
  - BioShock - Big Daddy/Sister
  - Borderlands - ClapTrap
  - Doom (każda część, przeciwnicy)
  • avatar
   wojciechu15
   1
   Nie jest to pierwsza seria związana z grami. Zestawy z serii Minecraft od dłuższego czasu dostępne są w sklepach.
   • avatar
    arturoski
    1
    Carmageddon!
    • avatar
     slo1q
     -2
     Przynajmniej sobie Blizzard znalazł odpowiedniego partnera biznesowego do tego typu przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę taką samą średnią wieku osób grających w Overwatch i bawiących się Lego.
     • avatar
      dariozpata
      -7
      Dzieci do lat 6 będą wniebowzięte! Gorzej z dorosłymi co nadal składają klocki! Tu już wizyta u psychiatry może tylko pomóc!!!
      • avatar
       3ndriu
       0
       Final fantasy bym chętnie zobaczył, zwykłe figurki łatwo schodzą więc lego też by chyciło. Bahamut w jakieś większej skali wgniatały w ziemię.
       • avatar
        Sander Cohen
        0
        Larry Laffer
        • avatar
         Sander Cohen
         0
         Swoją drogą nie rozumiem co w nich takiego cudownego bedzie. Rozumiem ze to polaczenie bardzo rozpoznawalnych marek, ale Overwatch? Serio? Co w tym takiego super? Oprocz rzeszy fanow oczywiscie. Jak dla mnie to to ewidentny skok na kase, ale to przeciez biznes. A jeśli chodzi o klocki wojenne to Cobi juz dawno dawno temu takie mialo, choc nie firmowane Kalofdjuti.
         • avatar
          Agares
          0
          Paskudny ten bastion. Za mało części na tak duża cene. za tą cene mogli by zrobić model 300-350 klocków. było by adekwatne