Aplikacje mobilne

Instagram wyprzedził Micosoft i wprowadził filmiki hyperlapse

przeczytasz w 1 min.

Microsoft pracował i pracował nad sposobem utylizacji długich trzęsących się filmów, aż z premierą technologii ubiegł go Instagram.

Instagram Hyperlapse zrzuty ekranowe

W połowie sierpnia wspominaliśmy o pracach Microsoft Research nad techniką przetwarzania długich, i zwykle nudnych z tego powodu, zarejestrowanych bez dostatecznej stabilizacji filmików z kamer sportowych (a także ze smartfonów). Przetwarzania na odtwarzane w szybkim tempie, ustabilizowane nagrania, tak zwane hyperlapse video. I oto mamy dla was wiadomość, że technologia zadebiutowała jako aplikacja. Jednak wcale nie wyszła spod skrzydeł Microsoftu, a jego konkurencji. Narzędzie do hyperlapse video dołączył do listy dostępnych narzędzi Instagram. Aplikacja Instagram Hyperlapse na razie dostępna jest tylko dla platformy iOS, ale zapewne to tylko kwestia czasu (deweloperzy muszą uporać się z brakiem odpowiednich bibliotek API) gdy pojawi się na Androida. I raczej nie spodziewajmy się jej w wariancie dla Windows Phone, choć może jesteśmy tutaj w błędzie.

Zespół pracujący na Instagram Hyperlapse chwali się, że zastosowana technologia jest prostsza niż ta nad którą pracuje Microsoft, a daje równie zadowalające wyniki. Zamiast szczegółowo analizować nagrania, wykorzystywane są jedynie wskazania z wbudowanego w smartfon żyroskopu. Ta sama technologia służy do stabilizacji wrzucanych na serwis Instagram klipów wideo.

Aplikacja jest w stanie przetworzyć nagrania o długości maksymalnie 45 minut (w przypadku iPhone 4 tylko 10 minut). Filmy są stabilizowane i przetwarzane w klipy, które odtwarzane są z maksymalnie 12x większą prędkością niż oryginalne wideo. Oznacza to, że 45 minutowy klip będzie trwał niespełna 4 minuty.

Aplikacja Instagram Hyperlapse dopiero co pojawiła się w AppStore, a już zbiera liczne pochwały. Tym bardziej więc nie możemy doczekać się wersji dla Androida. A co wy sądzicie o Instagram Hyperlapse?

Źródło: Instagram

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Xivos
  23
  To chyba, oczywiste, że pobierając dane z żyroskopu, jest to dużo prostsze i łatwiejsze, i występuje tylko w formie aplikacji na smartfony, kto normany wspina się po skałkach lub jeździ na rowerze ze smartfonem zamontowanym na głowie ? Hyperlapse microsoftu można nałożyć na każdy film, a samo przeznaczenie hyperlapsu jest głownie dla filmów z kamer GoPro, między innymi dla serferów, wspinaczy, rowerzystów rajdowców idk, do takich przeznaczeń smarfon się nie nadaje, a przykłady w filmiku są śmieszne, iść ulicą trzymając przed sobą telefon ?
  • avatar
   Dragonik
   16
   W tytule jest błąd powinno być Microsoft
   • avatar
    Marucins
    10
    A tyle razy mówiło się jak poprawnie korzystać z aparatu wmontowanego w telefonie!


    https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Kurde ide sobie do pracy... WIEM! Uwiecznię to na moim +10 do szpanu Ejplu(nie hejtuje Apple. dobre urządzenia ale z ta ceną to troche przesada...), mało tego wrzuce to z hyperlapsem,zeby było więcej lajków.... woww....
     • avatar
      webster58
      1
      Walić apki na telefony, do Hyperlapse chce aplikacji desktopowej lub filtrów do After Effects. :/ jak na razie radzenie sobie ręcznie nie przynosi aż tak dobrych efektów :/
      • avatar
       steelek
       -2
       Cóż jezeli działa tak jak w zaprezentowanym filmie to microsoft dostal solidnego kopa w tyłek. Tam jakieś znikające postacie itp, a tu normalnie jak w motorówce u kury

       (na wypadek gdyby ludzie, którym dopiero internet włączyli jak WojtiWojti wrzucę link)

       https://www.youtube.com/watch?v=IX8sP_JMIC8