Aplikacje mobilne

Instagram z opcją dodawania filmików już wkrótce

przeczytasz w 1 min.

Facebook zapowiedział, że 20 czerwca światło dzienne ujrzy coś bardzo dużego. Według pewnego źródła będzie to opcja publikowania filmików w Instagram.

Instagram Video

Spółka Facebook zapowiedziała niedawno, że już 20 czerwca światło dzienne ujrzy coś nowego i bardzo dużego. Jak donosi pewne dobrze ponoć poinformowane źródło – będzie to opcja publikowania filmików w usłudze Instagram.

Jeżeli te doniesienia okazałyby się prawdą, z pewnością byłaby to duża rzecz. Jest to też prawdopodobne, jako że już wcześniej krążyły pogłoski jakoby funkcja video była wewnętrznie testowana. Nie trzeba także dodawać, że byłoby to bardzo mądre posunięcie – Instagram mógłby stać się poważnym konkurentem dla Vine.

Vine to należąca do Twittera aplikacja, która poza wstawianiem zdjęć, umożliwia użytkownikom tworzenie sześciosekundowych materiałów wideo na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS, a następnie publikowanie ich na platformach Twitter i Facebook. W ostatnim czasie liczba publikacji za jego pomocą bardzo szybko zbliżała się do wyników Instagrama. W czerwcu, według statystyk, aplikacji Vine udało się nawet tę drugą przegonić (co widać na wykresie poniżej).

Instagram vs Vine

Jak dotąd Facebook nie odniósł się do tych rewelacji. Na oficjalne potwierdzenie, lub też zaprzeczenie będziemy musieli najprawdopodobniej poczekać do wspominanej przez grupę Marka Zuckerberga daty – 20 czerwca bieżącego roku.

Źródło: TechCrunch

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie rozumiem celu wrzucania co 10min fotek na instagram. Jak dla mnie wyciągacz pieniędzy od reklamodawców.