Procesory

Intel Broadwell - w tym roku pojawią się tylko najsłabsze Core M

przeczytasz w 2 min.

Do sieci wyciekły terminy produkcji procesorów Intel Broadwell dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych.

Intel Broadwell prezentacja IDF 2013

Pod koniec roku powinny zadebiutować układy Intel Broadwell. Okazuje się jednak, że będą to tylko pierwsze modele dla urządzeń mobilnych, a na resztę przedstawicieli nowej generacji przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.

Pierwsze na rynku pojawią się modele Core M w konfiguracji 2+2 (2 rdzenie procesora i grafika GT2). Niedawno producent wprowadził poprawki do wersji kwalifikacyjnej, a od przyszłego tygodnia powinna rozpocząć się ich masowa produkcja. Premiera procesorów spodziewana jest na czwarty kwartał tego roku.

Standardowe modele Core M zadebiutują później. Na początku października powinna pojawić się wersja kwalifikacyjna, produkcja ruszy w listopadzie, a gotowość do sprzedaży osiągną na przełomie tego i przyszłego roku.

Wersje niskonapięciowe dla urządzeń mobilnych w konfiguracji 2+1 (2 rdzenie procesora i grafika GT1) oraz 2+2 (2 rdzenie procesora i grafika GT2) będą produkowane nieco wcześniej. Już w połowie miesiąca producent opracuje wersje kwalifikacyjne, a produkcja rozpocznie się na przełomie października i listopada. Gotowość do sprzedaży osiągną one na przełomie tego i następnego roku.

Jeszcze później pojawią się modele niskonapięciowe dla urządzeń mobilnych w konfiguracji 2+3 (2 rdzenie procesora i grafika GT3). Producent będzie miał gotowe próbki na przełomie listopada i października, produkcja rozpocznie się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku, a gotowość do sprzedaży osiągną one dopiero w lutym.

Na samym końcu planowana jest premiera najwydajniejszych modeli dla urządzeń mobilnych (2+3e, 3+2 i 4+3e), a także modeli dla komputerów stacjonarnych. Próbki procesorów będą dostępne na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku, produkcja rozpocznie się na przełomie maja i czerwca, natomiast modele te będą gotowe do wysyłki dopiero w lipcu lub sierpniu przyszłego roku.

Intel Broadwell terminy produkcji procesorów

Jakiś czas temu prezes Intela zagwarantował, że pierwsze urządzenia z procesorami Broadwell pojawią się już na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jego obietnice najprawdopodobniej się spełnią – tyle tylko, że będą to konstrukcje (głównie tablety i laptopy) z najbardziej energooszczędnymi i najsłabszymi modelami Core M. Reszta procesorów zadebiutuje w przyszłym roku i to właśnie wtedy powinniśmy się spodziewać wydajniejszych laptopów czy desktopów.

Źródło: VR-Zone, PCPerspective (foto)

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Wciaz czekam na grafenowe procesory. A co do krzemu, to prawo moore-a juz chyba dawno przestalo obowiazywac. Intel delikatnie zwieksza wydajnosc z generacji na generacje, bo tak naprawde nie maja konkurencji i po co sie spieszyc? Amd to zadna konkurencja.
  • avatar
   mardun
   0
   Mój podkręcony 5-letni i850 wystarcza spokojnie do dzisiaj, tylko grafikę wymieniałem. Ciągle brak w ofercie intela czegoś wartego wymiany, chyba że zrobią w końcu 6 rdzeni w cenie 4.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mi jeszcze na kilka lat wystarczy mój poczciwy 2600k;)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Z nowym prockiem mi się jeszcze nie spieszy ,ale mi to zupełnie odpowiada gorzej dla tych co czekają na premiere a tu taki bum cyk cyk.
     • avatar
      ElFi_
      0
      czyli na początek małe chipy aby zminimalizować procent odpadów. po zdobyciu doświadczenia większe chipy (desktopy) a na koniec krowy z dopiskiem E:)