Procesory

Intel Core i7-8700K podkręcony do 7,4 GHz - nowy rekord na ciekłym azocie

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Ledwo co nowe układy zadebiutowały na rynku, a overclockerzy już ustanawiają nowe rekordy w podkręcaniu. Potencjał na OC robi spore wrażenie.

Ostatnio mieliśmy okazję przetestować procesor Core i7-8700K, a więc topowego przedstawiciela generacji Intel Coffee Lake. Model ten już przy standardowych zegarach oferuje dobrą wydajność, ale w razie potrzeby można go dodatkowo podkręcić – co prawda przy chłodzeniu powietrznym jego potencjał nie jest aż tak wysoki, ale ekstremalni overclockerzy potrafią z niego „wycisnąć” dużo więcej.

Przykładem tutaj może być tajwański overclocker Kovan Yang, który spróbował swoich sił w podkręcaniu nowej jednostki „niebieskich” - ze standardowych 3700 MHz udało mu się uzyskać 7405 MHz (przy aktywnych wszystkich rdzeniach i wątkach, chociaż zegar nie był stabilny).

Intel Core i7-8700K - rekord podkręcania 7405 MHz

Yang wykorzystał tutaj płytę główną MSI Z370 Godlike Gaming. Nie obyło się też bez solidnego podniesienia napięcia zasilającego i schłodzenia układu ciekłym azotem.

Uzyskany wynik jest lepszy od rekordu podkręcania poprzedniego modelu Core i7-7700K (tutaj najlepszy wynik wynosi 7383 MHz). Można jednak podejrzewać, że to dopiero początek bicia rekordów na Core i7-8700K i niebawem pojawią się jeszcze lepsze rezultaty. Kto wie, może ktoś zdoła przekroczyć magiczną barierę 7500 MHz...

Źródło: HWBot

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Preston2009
  "Zegar nie był stabilny" i wszystko jasne. Równie dobrze procek mógł się spalić sekundę po zrobieniu ostatniego screena.
  2
 • avatar
  leoxxx
  Czemu magiczna granica to 7500 MHz.
  Prędzej bym obstawiał 10GHz albo chociaż 8GHz.
  -2
 • avatar
  kitamo
  No ale jak to? przeciez glut, przeciez intel, przeciez...

  ;) ładny wynik
  -3
 • avatar
  Eryk333
  żeby takie zegary były po podkręceniu w warunkach domowych ech .
 • avatar
  Chiny_X
  Kogoś jeszcze to bawi?
  Podkręcanie na ciekłym azocie stało się już dawno nudne...