Intel inwestuje 250 mln dolarów w samokierujące się auta

przeczytasz w 1 min.

Intel chce pomóc w urzeczywistnieniu wizji samokierujących się aut. Przekaże pieniądze między innymi na poprawę komunikacji i cyberbezpieczeństwa.

Ponad 250 milionów dolarów – tyle zainwestuje firma Intel, aby sprawić, że samokierujące się samochody staną się rzeczywistością. Amerykanie poinformowali o tym podczas konferencji AutoMobility LA.

Informację o sporej inwestycji przekazał sam dyrektor generalny Intela, Brian Krzanich. Pieniądze – ponad 250 milionów dolarów – zostaną przekazane na rozwój samochodowych technologii jazdy autonomicznej. Amerykański producent zamierza wpłynąć na postępy w zakresie komunikacji oraz uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa w pojazdach przyszłości.

Podczas AutoMobility LA Krzanich oznajmił, że branża musi być przygotowana na sytuację, w której pojedynczy samochód każdego dnia będzie przetwarzał ponad 4 tysiące gigabajtów danych. Gromadzone i analizowane będą bowiem informacje z komponentów systemów jazdy autonomicznej, a więc czujników, kamer czy LIDAR-ów.

Intel auto 4000 GB

Celem firmy Intel jest stworzenie samokierującego się auta do 2021 roku. W tym celu współpracuje z BMW oraz Mobileye (byłym dostawcą Autopilota Tesli). Amerykański producent jest również zaangażowany w 30 motoryzacyjnych projektów testowanych już na drogach, a do 2020 roku liczba ta wzrosnąć ma do 49. 

Źródło: Intel, Business Insider. Foto: Intel

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Majk83
  1
  Nie ma czym się podniecać. Samokierujący samochód wymyślono już dawno i nazywa się taxi :)
  • avatar
   Hello
   0
   Biorąc pod uwagę iż Nvidia dostarcza już gotowy produkt do autonomicznej Tesli (nie piszę tu o podstawowym Autopilocie który jak to autopilot z *definicji* wymaga kontroli i nadzoru przez użytkownika!) to Intel zorientował się, że został na lodzie...

   Desperacki krok by utrzymać się na rynku.
   • avatar
    baca130
    0
    A polska ile na to przeznaczyła? 10 mln? I to w polskich złotych.