Procesory

Intel opóźnia premierę G45

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że Intelowi nie uda się w tym roku wprowadzić na rynek nowego zintegrowanego układu G45. Chipset planowany wcześniej na czwarty kwartał 2007 roku może pojawić się pod koniec grudnia lub dopiero na początku przyszłego roku. Przy czym ta druga data wydaje się być bardziej prawdopodobna. To już niemal tradycja, że wielu producentów pod koniec roku zaczyna przesuwać premiery na początek następnego.

Intel G45 ma być rozwiniętą wersją swojego poprzednika G35. Będzie to pierwszy chip z zintegrowanym układem graficznym zgodnym z wymogami DirectX 10. Płyty bazujące na układzie będą zawierały wyjście HDMI, DisplayPort oraz sloty PCI-Express 2.0. Ponadto chip pozwoli na obsługę pamięci DDR2-800 oraz DDR3-1333. Na podstawie pierwszych danych i zapowiedzi Intela G45 ma być znacząco szybszy od modelu G33 oferując stosunkowo dużą wydajność w grafice 3D.


Mimo przesunięć terminów wiadomo, że Intel wysoko ceni sobie G45 i prace nad nim mają wysoki priorytet. Intelowi bardzo zależy na szybkiej premierze zintegrowanego chipu wspierającego DX10. Póki co konkurencja w postaci Nvidii i ATI nadal nie może pochwalić się podobnym rozwiązaniem, zatem póki co Intel może czuć się w miarę pewnie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login