Karty graficzne

Kart Intel Arc nadal nie ma… ale producent już zapowiada kolejne modele

przeczytasz w 2 min.

Czekacie na karty graficzne Intel Arc? Co prawda ciągle czekamy na debiut pierwszych modeli, ale sytuacja nie zraża producenta – podobno już rozpoczęto prace nad dwoma kolejnymi generacjami GPU.

Karty Intel Arc były zapowiadane już kilka miesięcy temu, jednak nie wszystko idzie po myśli producenta i ciągle czekamy na prezentację sprzętu (póki co zaprezentowano tylko podstawowy model Arc A380, ale jest on dostępny tylko na chińskim rynku).

Wiemy, że w planach są trzy kolejne modele: Arc A580, Arc A750 i Arc A770 - według najnowszych informacji, ich premiera została zaplanowana na lato. Problemy z układami Intel Alechemist nie zrażają producenta i już pracuje on nad kolejnymi generacjami kart.

Intel pracuje nad kolejnymi generacjami kart graficznych

W wywiadzie dla serwisu PC Gamer, Tom Petersen z Intela ujawnił kilka ciekawych informacji o pracach nad kartami graficznymi Intel Arc. Potwierdzono tutaj prace nad układami Arc z kolejnych generacji Battlemage i Celestial.

Większość naszego zespołu ASIC pracuje nad kartami Battlemage. Mała jego część zajmuje się kolejną generacją, czyli Celestial. Jest jeszcze bardzo mała część obecnej generacji Alchemist, ale są to jakby różne podziały funkcji. Zarząd i, jak ja to nazywam, zespoły chipów, pracują teraz nad kartami Alchemist. Myślimy o tym, jak właściwie przygotować płytkę, BIOS, czy ostateczne dostrojenie. Ale większość naszego zespołu projektowego pracuje nad kartami Battlemage.

Wygląda więc na to, że pogłoski o porzuceniu działu kart graficznych Intel Arc były grubo przesadzone i producent nie zraża się problemami przy obecnych modelach Alchemist. Inżynierowie już pracują nad kolejnymi architekturami GPU (nie powinno nas to dziwić, bo prace nad układami zwykle trwają kilka lat). Kolejne generacje kart mają zaoferować jeszcze lepsze osiągi. Doczekamy się też modeli z topowego segmentu wydajnościowego.

Intel Arc - plany wydawnicze kart graficznych Xe HPG

Jak wypadną kolejne generacje? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas – generacja Arc Battlemage ma zadebiutować w 2023 – 2024 roku, a Arc Celestial nie wcześniej niż w 2024 roku… a przynajmniej tak wyglądają obecne plany, bo historia producenta pokazuje, że plany mogą się jeszcze niejednokrotnie zmienić.

Źródło: Intel, PC Gamer

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kazitut
  6
  Intel: mamy Gpu o wydajności Rtx 3050, w cenie Rtx 3070.
  klient: jak to ?

  Intel: Znaczek kosztuje.
  klient: Jednak wybiorę konkurencje.

  Intel: To się pocałuj kliencie.
  • avatar
   Bazyliszek
   4
   A my czekamy, aż ARC wpadną w ręce niezależnych testerów. Bo oznaczenie w tabelce "bez zacięć" jest gówno warte
   • avatar
    KMN123
    3
    Alchemiści jeszcze nie zdążyli zamienić "gówna w złoto", a już Intel tworzy kolejną grupę Magów Bitewnych... Chyba za dużo Tolkiena inżynierowie z Intela się naczytali. No cóż, 2 lata pracy przed nimi...
    • avatar
     michal_mat
     2
     Jakby nie czarowali, marketingowo to wtopa i to ogromna. Miały być dawno, nadal ich nie ma, a konkurencja mająca doświadczenie i produkty, zaraz wypuści kolejną generację. Biznesowo ciężkie miesiące przed nimi
     • avatar
      paankracyk
      1
      Według wielu przecieków: Intel zastanawia się, czy w ogóle oficjalnie startować z tą generacją kart. Podobno karty od dawna miały problemy, o których inżynierowi podejrzewali, że będą w stanie naprawić je z pomocą zmian w sterownikach. Problemy jednak okazały się czysto sprzętowe i uda się je wyeliminować dopiero w następnej generacji sprzętu. Tymczasem chipsety są już przygotowane i zalegają u Intela w magazynach...
      • avatar
       youkai20
       1
       Może tak z, hm... piąta generacja w końcu będzie udana.
       • avatar
        JaskuKurakSzopen
        -1
        Nazywam się Jan Szopen. Jestem władca kryptowalut!!! Światowej sławy ekspertem od kryptowalut a także wielkim autorytetem!
        Ukończyłem uniwersytet Jagieloński n wydziale ekonomi z wyróżnieniem uzyskując tytuł profesora habilitowanego i doktora honoriskaususa!!!
        Po ukończeniu studiów pracowałem miedzy innymi w niedzywnarodowym dunduszu walutowym na bardzo wysokim stanowisku! A pozniej byłem prezesem amerykańskiego banku Bank of America!!!!
        Jednak to nie przynosiło mnie dużych profitów dlatego postanowiłem zainteresować się rynkiem kryptowalut i to był strzał s dziesiątkę!!
        W ciągu tylko trzech lat zarobiłem 75 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce!!!! Moje doświadczeni ie jak widzicie jest potężne!! Mam potężna posiadłość, cztery najdroższe jakie tylko są elektryczne Tesle, prywatny jacht, odrzutowiec a w przyszłym roku będę kosmicznym turystA!!!
        W dodatku sypiam z najoipieosjiejszymi kobietami z całego świata!!!! Tak nie tylkonz białymi ale i Murzynkami, Azjatkami, latynoskimi a nawet z Indiankami!!!!!
        Fy tez możesz tak żyć jak krol!!! Kryptowaluty to złoto XX1 wieku!!! Z każdego Tonia milionera!!!!
        Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a dostaniesz az 25$ w cro!!!! Tak i to zupełnie za darmo!!!
        Zmień swoje życie na pełne wrażeń!!! Zostan multi mionerem już dzis inwestując s kryptowaluty!!!!! Oto mój kod!!!!! Wykorzystaj fo jak najszybciej!!!!!

        jjey2xxs9c