Systemy operacyjne

Intel prezentuje MeeGo i zapowiada dalszy rozwój

z dnia 17-02-2011
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Intel podczas MWC zaprezentowała interfejs systemu w całości opartego na Linuksie czyli MeeGo. I wbrew wielu sceptykom nie zamierza rezygnować z jego rozwoju.

Warto przeczytać:
Nokia łączy siły z Microsoftem
  Intel zszokowany umową Nokii i Microsoftu

Po ostatniej zapowiedzi nawiązania współpracy Noki z Microsoftem, wydawało się, że ciągle tworzony system Intela czeka niezbyt optymistyczna przyszłość, bo jak znaleźć zbyt na system kiedy jedyny jego odbiorca rezygnuje z niego? Otóż nie do końca jest tak wielu prognozowało, owszem Nokia ma zamiar powoli wypierać leciwego już Symbiana systemem Windows Phone, mimo to zapowiedziała, że do końca roku wyda pierwsze telefony korzystające z systemu MeeGo. Więc można by rzec, że prasowe spekulacje ty razem nie znalazły potwierdzenia. Wracając jednak do tematu samego systemu Intel zapowiedział, że będzie pracował nad systemem w większym stopniu niż dotychczas.

Aby jego słowa nie okazały się rzucone na wiatr, podczas targów MWC został zaprezentowany interfejs systemu MeeGo. Oprócz samej prezentacji zapowiedziano wzmożone prace nad usługą App Up mającą być domeną twórców oprogramowania dla systemu MeeGo. Co prawda w chwili obecnej interfejs systemu nazwany "User Experience", nie działa zbyt szybko. Jednak jak zapowiadają jego twórcy ma się to niebawem zmienić. Jego schemat działania opiera się na nieustannym "odświeżaniu" wielu dających się konfigurować pasków paneli. Wedle zapowiedzi system ma być w dalszym ciągu tworzony z myślą o smarphonach i tabletach. Jednak jaka przyszłość czeka ten system mający aspiracje do rywalizacji z Androidem?

 

Źródło:  Phone Arena

Polecamy artykuły:    
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  " z myślą o smarphonach i tabletach" Mała literówka :)
 • avatar
  "....so, because I like keeping up with my 623 best friends...." Zbyt mało, powinni wziąć kogoś kto ma ponad 2000 przyjaciół na FB ;)
 • avatar
  "Po ostatniej zapowiedzi nawiązania współpracy Noki z Microsoftem"

  Co to jest NOKI ?
 • avatar
  Ty razem, smarphonach...

  Zamiast szybko, piszmy dokładnie. To wróży lepszą przyszłość autorom.
 • avatar
  Błędy w artykułach to już tradycja na benchmark.pl

  Są zawszę w każdym artykule/newsie.