Procesory

Intel traci rynek na rzecz AMD

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak donosi serwis techPowerUp! Intel znalazł się w tarapatach - traci klientów na rynku procesorów wielordzeniowych. Coraz większe udziały w rynku zyskuje koncern AMD, kuszący głownie klientów niższą ceną swych CPU. 

Wraz z pojawieniem się procesorów wykonanych w technologii 45nm - AMD Phenom II X3 TripleCore 700 i Phenom II X4 quad-core, zyski AMD znacznie wzrosły. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego bardzo konkurencyjna cena. Sprzedawcy płyt głównych z chipsetami dla procesorów AMD szacują wzrost sprzedaży o 30% w drugim kwartale 2009r.

Jak łatwo z tego wywnioskować, wzrost sprzedaży procesorów AMD wzrósł w podobny sposób. Wg. ekspertów jedyną drogą do odzyskania klientów przez Intel jest drastyczna obniżka cen produktów lub przeniesienie technologii procesorów na 40nm.

Źródło: techpowerup.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Bardzo dobrze, niech intel w końcu obniży ceny
 • avatar
  szawel
  No wiadomo, że ludzie wolą sobie kupić PII X3 i odblokować X4 niż przepłacać za Intela. Fajne proce mają, ale ceny to chyba razem z pomocą domową.
 • avatar
  force
  poprostu różnica w wydajności nie jest proporcjonalna do różnicy ceny...

 • avatar
  Konto usunięte
  mnie to wcale nie dziwi... może intel zdecyduje się na jakieś obniżki cen procesorów
 • avatar
  Kamikazepl
  Ja jestem za tym by Intel obniżył znacząco ceny. Jest bardzo ceniony, lecz niech nie myśli, że za markę ludzie będą płacić.
 • avatar
  Konto usunięte
  Intel myśli ze jak wypuści "rewolucyjne" procesory i7 to może świat zwojować:P 6% wyżarza wydajnością i 30% wyższa cena :/
  intel dalej będzie tracił jak nie obniży cen swoich produktów:) a wtedy lepiej dla nas :) bo na pewno będzie chciał zatrzymać klientów wiec obniży cenę procesorów:)

  p.s. Jak można dać 1300zł za procesor max 10% wydajniejszy od AMD za 800zł?? za różnice 500zł to kupuje porządna grafikę:)
 • avatar
  Konto usunięte
  Odzyskaniem rynku poprzez 40nm wcale nie jest dobrą drogą bo tak na prawdę nic nie zmieni. Teraz ważna jest opłacalność całego Pc a nie marketingowy bełkot.