Procesory

Intel traci rynek na rzecz AMD

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi serwis techPowerUp! Intel znalazł się w tarapatach - traci klientów na rynku procesorów wielordzeniowych. Coraz większe udziały w rynku zyskuje koncern AMD, kuszący głownie klientów niższą ceną swych CPU. 

Wraz z pojawieniem się procesorów wykonanych w technologii 45nm - AMD Phenom II X3 TripleCore 700 i Phenom II X4 quad-core, zyski AMD znacznie wzrosły. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego bardzo konkurencyjna cena. Sprzedawcy płyt głównych z chipsetami dla procesorów AMD szacują wzrost sprzedaży o 30% w drugim kwartale 2009r.

Jak łatwo z tego wywnioskować, wzrost sprzedaży procesorów AMD wzrósł w podobny sposób. Wg. ekspertów jedyną drogą do odzyskania klientów przez Intel jest drastyczna obniżka cen produktów lub przeniesienie technologii procesorów na 40nm.

Źródło: techpowerup.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bardzo dobrze, niech intel w końcu obniży ceny
  • avatar
   szawel
   0
   No wiadomo, że ludzie wolą sobie kupić PII X3 i odblokować X4 niż przepłacać za Intela. Fajne proce mają, ale ceny to chyba razem z pomocą domową.
   • avatar
    force
    0
    poprostu różnica w wydajności nie jest proporcjonalna do różnicy ceny...

    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mnie to wcale nie dziwi... może intel zdecyduje się na jakieś obniżki cen procesorów
     • avatar
      Kamikazepl
      0
      Ja jestem za tym by Intel obniżył znacząco ceny. Jest bardzo ceniony, lecz niech nie myśli, że za markę ludzie będą płacić.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Intel myśli ze jak wypuści "rewolucyjne" procesory i7 to może świat zwojować:P 6% wyżarza wydajnością i 30% wyższa cena :/
       intel dalej będzie tracił jak nie obniży cen swoich produktów:) a wtedy lepiej dla nas :) bo na pewno będzie chciał zatrzymać klientów wiec obniży cenę procesorów:)

       p.s. Jak można dać 1300zł za procesor max 10% wydajniejszy od AMD za 800zł?? za różnice 500zł to kupuje porządna grafikę:)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Odzyskaniem rynku poprzez 40nm wcale nie jest dobrą drogą bo tak na prawdę nic nie zmieni. Teraz ważna jest opłacalność całego Pc a nie marketingowy bełkot.