Telefony

Intel wkroczy na rynek smartfonów

przeczytasz w 1 min.

29 sierpnia Intel sfinalizował transakcję na kwotę 1,4 miliarda dolarów, za które kupił oddział do spraw rozwiązań bezprzewodowych (Wireless Solutions Business, WLS) firmy Infineon.

Cała operacja przejęcia ma zakończyć sie pod koniec pierwszego kwartału 2011 roku. WLS wciąż będzie zajmować się dochodową produkcją dotychczasowych układów (na przykład modułów 3G), które - wbrew pozorom - znajdziemy w wielu smarfonach, między innymi w iPhonie. Intel zapowiada również, że doświadczenie, które wniesie oddział firmy Infineon, pomoże w rozwoju technologi takich jak LTE, czy WiMAX. Ponadto nowy nabytek ułatwi wkroczenie na rynek urządzeń przenośnych i pomoże w stworzeniu lepszych mikroprocesorów typu SoC (system-on-a-chip), mogących rywalizować z produktami ARM.

Dodatkowo, w rozmowie z Reuters Justin Rattner, szef sekcji technologicznej Intela zapowiedział, że nowa platforma mobilna Medfield dorówna procesorom ARM pod względem energooszczędności, a może nawet je wyprzedzi. Jednak powinniśmy być trochę sceptyczni co do tych hurraoptymistycznych sloganów. Przede wszystkim dlatego, że nadal brakuje nawet sprzętu wykorzystującego obecną platformę Moorestown. Niestety, dopiero w 2011 roku będziemy mogli zweryfikować, czy jest to szczera prawda, czy może tylko puste marketingowe obietnice.

Źródło: Intel, Reuters

Polecamy artykuły:  
Klonujemy komputer - maszyny wirtualne 100 porad i sztuczek do Windows 7 Test 4 kart GeForce GTX 460

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niedługo Intel stworzy własną konsole... Zapamiętajcie moje słowa...

  chociaż to tylko domysł.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Google wszędzie, Pudzian wszędzie, teraz jeszcze intel : o
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    HEH - intel i "system on chip" - coz - pokazali juz co "potrafia" z graphics card in processor
    • avatar
     Willing.pl
     0
     Na pewno zalew cortex-a9? Dopiero na wakacjach pojawiły się pierwsze jednostki z tym chipem. Za dużo ich nie widać(wyjątek to iphone i ipad), szczególnie tych 2 rdzeniowych, za bardzo nie słychać o flagowych chipach typu: nvidia tegra 2. Powiedziałbym że rynek zdominował cortex a8 i jego podobne.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Intel i NOKIA to musiało sie tak skończyć.