Procesory

Intel wznowi produkcję procesorów w Kostaryce - ta decyzja może rozwiązać poważny problem

przeczytasz w 1 min.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Intel ma poważny problem z zaspokojeniem podaży na swoje procesory. Jednym ze sposobów na poprawienie sytuacji, ma być wznowienie produkcji w jednej ze starych fabryk w Kostaryce.

Fabryka w Kostaryce zajmowała się testowaniem układów, ale w 2014 roku producent zdecydował ograniczyć zatrudnienie i przeniósł linie do Chin, Malezji oraz Wietnamu. Kryzys z podażą procesorów popchnął producenta do zmiany decyzji.

Intel wznowi produkcję procesorów w Kostaryce

Wiemy, że w zakładzie początkowo będą wytwarzane procesory z rodziny Xeon Scalable. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, wznowienie produkcji będzie realizowane etapami – pierwszy ma być gotowy już w kwietniu, a drugi w sierpniu.

Intel - fabryki

Kostaryka będzie czwartą fabryką Intela do testowania i pakowania układów w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Producent liczy na zwiększenie mocy produkcyjnych o 25% i poprawę sytuacji z podażą jednostek.

Źródło: Intel, ComputerBase

Zobacz inne newsy o procesorach:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sapphire9550
  22
  Skąd pochodzi ta mapa? Tak pytam, bo fajne Niemcy Wschodnie, Czechosłowacja, ZSRR, kształt Polski i takie tam detale. :P
  • avatar
   Marucins
   3
   Moc produkcyjna 14nm? A komu oni chcą to produkować? Że potrzebują zwiększyć przemiał o 25%?
   Sądze że na te "nowe" CPU nagle wszyscy się rzucą?

   PS ciągle słyszę bajeczki o podaży... Ale co nie spojrzę, do sklepów to Intel zawsze jest dostępny, niezależnie jaki model będę szukał. Inaczej sprawa wygląd, a przynajmniej wyglądała do początku roku z AMD.
   • avatar
    BariGT
    2
    Czy ktos może podac który dokładnie model Intela jest obecnie tak rozchwytywany, że wszystko schodzi na pniu?
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     cytuję cię .... autorze...... ". Kryzys z podażą procesorów", co za dezinformacja. w czasie tego 'kryzysu' intel produkował tyle co zwykle, a nawet więcej. to jest kryzys popytu a nie kryzys podaży. pomylił ci się skutek z przyczyną. jako człowiek inteligentny powinieneś to odróżniać i przedstawiać nam fakty a nie jakieś ....... interpretacje.
     • avatar
      lucullus
      0
      Znaczy się będą testować odpady produkcyjne aby coś jeszcze zapakować i sprzedać...
      • avatar
       Gatts-25
       0
       Może ktoś ma ochotę na staruszkę/staruszka 14nm podrasowanego + ami.Przecież każdy z nas ma jakieś ukryte pragnienia.Ludzie są chętni a Intel im to gwarantuje.