Oprogramowanie

Internet Explorer 8 Beta 1 dostępny?

przeczytasz w 0 min.

Już wczoraj chcieliśmy poinformować Was o dostępności pierwszej Bety ósmej wersji Internet Explorer ale z jakichś powodów strona Microsoft odmówiła posłuszeństwa i dostęp do IE8 został wyraźnie ograniczony. Dziś jest nieco inaczej.

Choć plotki o pracach na IE8 pojawiły się już jakiś czas temu, dopiero teraz możemy dokładnie sprawdzić czym chce w niedalekiej przyszłości uraczyć nas Microsoft. Choć przeglądarka jest w wczesnym stadium rozwoju, to producent postanowił udostępnić szerokim gremiom IE8 w wersji Beta 1.


Nowy „web-browser” ma wnieść kilka udogodnień. Lepsze zarządzanie danymi, usprawniony filtr Phishingowy, moduł automatycznego odtwarzania po zawieszeniu się aplikacji oraz tzw. “Webslices”, które ma ułatwić użytkownikowi efektywniejsze monitorowanie uaktualnień ulubionych witryn internetowych.

Przypomnijmy, że pozycja przeglądarki Microsoft nie jest już tak dobra jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Microsoft mimo udostępnienia IE7 bez kontroli legalności systemu, nadal nie może przywrócić aplikacji dawnej pozycji. Gigantowi wyraźnie depcze po piętach konkurent w postaci zbliżającej się wielkimi krokami aplikacji Mozilla Firefox w wersji 3.0. Z pewnością udostępnienie IE8 w wersji Beta ma na celu ożywienie środowiska informatycznego, które może za bardzo skupiać się na „ognistym lisie”;)


Więcej informacji o IE8 znajdziecie na stronach Microsoft.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login