Internet

Polacy uwielbiają Internet mobilny

przeczytasz w 1 min.

Stwierdzenie to nie jest przesadzone – z danych GlobalData wynika, że Polacy zajmują trzecie miejsce w Europie w rankingu „mobilnych internautów”.

Chociaż maleje liczba powodów, by rozróżniać Internet mobilny i ten „standardowy”, na razie rzeczywiście taki podział istnieje. Ale czy wiecie, że Polacy są w czołówce tych, którzy najchętniej łączą się z siecią za pomocą 3G i 4G / LTE?

Tak wynika z raportu opublikowanego przez GlobalData. Odnajdujemy w nim informację, że przeciętny Polak w ciągu miesiąca wykorzystuje 3,7 GB Internetu od swojego operatora. To daje mu trzecie miejsce w europejskim rankingu – przegrywa tylko z typowym Austriakiem (5,7 GB) i Finem (13,3 GB). Średnia na Starym Kontynencie to zaś tylko 2,4 GB.

Co może zaskakiwać, Czesi, Holendrzy czy Niemcy wykorzystują 3 razy mniej danych od Polaków, a Słowacy – 4 razy. Liczby te mogą być wprawdzie niedokładne, ale postawiono na pewien kompromis. Jako że uwzględnione są wszystkie karty SIM, na wynik składają się też modemy LTE, jak również komórki osób pozostających offline. Inna sprawa, że w krajach takich jak Wielka Brytania czy Francja „negatywny” wpływ na wynik mają też urządzenia machine-to-machine.

Internet mobilny Europa

A wy korzystacie z Internetu mobilnego? Jeśli tak, to jaki miesięczny pakiet jest wam potrzebny?

Źródło: GlobalData, GSMArena, SpeedTest. Foto: younizealous/Pixabay (CC0)

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  1
  Bo w Polsce LTE to jeszcze stosunkowo nowa zabawka i cieszy...
  • avatar
   davidoff
   0
   miałem 8GB i mi wystarczał stykowo obecnie mam 12GB i myśle że zupełności mi wystarczy.
   • avatar
    belineaenter
    0
    TE FRANCUSKIE ZŁODZIEJASZKI NIC NIE INWESTUJĄ W ŚWIATŁOWÓD, kiedyś TP miała plany rozwoju inwestowała w światłowody i podłączała wsie i miasta, teraz banda złodziei wciska ludziom LTE stawiając RAKOTWÓRCZE NADAJNIKI POD SZKOŁAMI I naprzeciwko okien ludzi nie zdających sobie sprawy z zagrożenia, aby zasięg był jako taki moc przekracza wszelkie normy promieniowania! POLACY ZABIJAJĄ WAS I IDĄ NA ŁATWIZNĘ bo światłowód trzeba zakopać w ziemi a to kosztują a tak jeden maszt na full i tysiące klientów 1/10 umrze na raka ale kogo to obchodzi!
    • avatar
     shoken
     -1
     A ja myśle sobie,po co komu jeszcze szybszy internet.Największą ilość danych jakąściągałem to było 64 Gb i to dawno temu w 2012r na internecie 8 MB/s.Wtedy to dla mnie był szybki net a teraz to mi wystarcza taki net co mogę obejrzeć film w FHD na yt.No a każde łącze mi to zapewnia.Plików dużych nie ściągam bo po co sobie zaśmiecać dysk jak są rozwiązania chmurowe czy prywatne serwery i łatwiej coś przerzućić z serwera na serwer niż na dysk swojego kompa.Ja tam nie marudze odnośnie szybkości internetu i nie jestem jakimś maniakiem co musi mieć światłowód.
     • avatar
      Ligeza
      -4
      Nie ma się co dziwić. Wiele osób ma tragiczny internet adsl więc przerzuca się na LTE. Sam w tym miesiącu podbiłem trochę statystyki, bo kilka razy robiłem backup do chmury i nabiło mi już prawie 900GB w tym okresie rozliczeniowym. Użytkownicy T-mobile korzystając z braku limitów również przy 4K netfliksie nabiją niemałe transfery.
      • avatar
       Ersztek
       -7
       Orange 34 GB za 35 zł + darmowe rozmowy i SMS do wszystkich + 1 GB internetu za każdy kolejny miesiąc. Moim zdaniem nie ma lepszej oferty :)
       • avatar
        shoken
        0
        No a teraz mam 30/30 symetryczne jedno łąącze domowe i drugie przez LTE jakieś 20/10 no i w tel mam jeszcze a2mobile i tam płace jakieś 20 zeta miesięcznie i spokojnie mi to wszystko do wszystkiego wystarcza.A jeszcze szybszy net no dajcie spokój.ja jeszcze pamiętam jak miałem pierwszą neostrade z prędkością 128 kb/s a teraz dzieci marudzą jak mają 10 mb/s.to jest już szybki net.
        • avatar
         pscager
         0
         Coś ucichło o 5G.