Laptopy

Ion 2: Acer uchyla rąbka tajemnicy

przeczytasz w 1 min.

Dziś przedostatni dzień trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress 2010. To tutaj Acer po raz pierwszy przedstawił netbooka bazującego na nowej platformie Nvidia.

Acer uchylił rąbka tajemnicy pokazując publicznie pierwszego na świecie netbooka opartym na procesorze graficznym NVIDIA ION drugiej generacji. Model AspireOne 532g, podobnie jeak inne netboooki został wyposażony w procesor Intel Atom. Jednak to rozwiązanie Nvidia Ion 2 ma gwarantować, że mobilny komputer będzie w stanie płynnie odtwarzać wideo HD – dostępne choćby na YouTube, czy też radzić sobie z wybranymi grami.

„Doładowanie mocy” netbooka Acer ma pochodzić z zainstalowanego IONa w nowej odsłonie. Gdy tylko sytuacja tego wymaga układ wspiera procesor Intel Atom "Pine Trail" w zastosowaniach związanych z grafiką. Kłania się tu zastosowana technologia Nvidia Optimus – to ona jest odpowiedzialna za włączanie procesora graficznego Nvidia w odpowiednim momencie i oszczędną pracę przy standardowych zastosowaniach. Według wczesnych deklaracji producenta, AspireOne na jednym ładowaniu może pracować nawet 10 godzin non-stop.

Do sklepów AspireOne 532g ma trafić jeszcze w tym kwartale. Za to już na początku marca Nvidia oficjalnie ogłosi premierę ION 2 i ujawni szczegółowe specyfikacje i parametry.

Źródło: Acer, Nvidia, engadget
 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czyli zmontoawli hybryde. 2 karty w ktorej druga i tak pobiera energie, nawet podczas bezczynnosci.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Przecież i tak trzyma 10 godzin, więc o co ci chodzi?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    i po co to wszystko? netbook długa praca na baterii, mobilność i możliwość korzystania z podstawowych narzędzi jak pakiety biurowe przy niewygórowanej cenie. modele z ION 2 zapewne będą w zbliżonej cenie jak standardowe notebooki, a HD chyba lepiej wygląda na matrycach o większej przekątnej.