• benchmark.pl
 • newsy
 • Czytnik linii papilarnych w iPhone 5S (prawie) pewny - beta iOS 7 zdradza informacje

Czytnik linii papilarnych w iPhone 5S (prawie) pewny - beta iOS 7 zdradza informacje

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Choć Apple oficjalnie milczy, w wydanej dopiero co nowej wersji testowej systemu iOS 7 znaleźć możemy fragment, zdający się potwierdzać taki czytnik.

iPhone czytnik linii papilarnych smartfon

Od jakiegoś czasu krążą głosy, że jedną z największych nowości w najnowszym smartfonie z rodziny iPhone będzie czytnik linii papilarnych, zabezpieczający przed dostępem do danych przez niepowołane osoby. Choć Apple oficjalnie milczy, w wydanej dopiero co nowej wersji testowej systemu iOS 7 (beta 4) znaleźć możemy fragment, zdający się potwierdzać te doniesienia.

W jednym z folderów, będących częścią iOS 7 beta 4 znajduje się plik, w którym mamy wskazówki dotyczące działania czytnika linii papilarnych. Prawdopodobnie sensor ten będzie zintegrowany z przyciskiem „Home” – podczas logowania użytkownik będzie musiał dotknąć przycisku kciukiem i następnie system porówna odcisk z tym zapisanym w pamięci telefonu.

Nie wiadomo niestety, które konkretnie urządzenia zostaną w takowy czytnik wyposażone. Najprawdopodobniej stanie się on częścią najnowszego iPhone’a 5S. Niewykluczone jednak, że sensor pojawi się także w budżetowej odsłonie smartfona, choć to wydawałoby się dość nietypowym rozwiązaniem. Jest jeszcze trzecia opcja – nie pojawi się w żadnym z tych urządzeń – biorąc jednak pod uwagę wszystkie te doniesienia naprawdę ciężko w to uwierzyć.

Pożyjemy, zobaczymy. Na koniec wspomniany fragment pliku:

iPhone czytnik linii papilarnych

Źródło: SlashGear, iJailBreak

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeżeli dowolne państwo (np. USA) nakaże za pomocą jakieś ustawy iść na policję/urzędu i zostawić swoje odciski palców to zacznie się ogólno krajowy lament na temat wolności itp. Obywatele będą się czuć jak przestępcy i może im się to nie spodobać - mogą być nawet jakieś zamieszki, a już na pewno nie wybiorą kolejny raz tej samej ekipy rządzącej (zakładając, ze jeszcze mogą wybierać ;)).

  Natomiast jeśli tym samym obywatelom da się smartfona i powie, że dla bezpieczeństwa, został dołączony czujnik biometryczny to wszyscy będą się zachwycać jakie to wspaniałe rozwiązanie.

  Marketing czyni cuda ;)

  (Oczywiście jest to pewien punkt widzenia - ostatnio modny w kontekście PRISMów i innych "wycieków kontrolowanych")
  12
 • avatar
  Konto usunięte
  Nagle Google mówi o lepszym szyfrowaniu danych w chmurze a Apple o lepszym zabezpieczeniu smartów? czyżby wyniki wiarygodności spadły po opublikowaniu informacji i szpiegostwie PRISM?

  Fajnie mieć czytnik linii papilarnych w smarcie ale co z tego skoro to produkt firmy która nasłuchuje rozmów i prześwietla sms/maile?
 • avatar
  Michur
  Amerykanie powiększają baze odcisków. Iphone 7 bedzie pobierał próbke DNA.
 • avatar
  Konto usunięte
  W takim razie, mam nadzieje, że popracują nad trwałością przycisku home ;)
 • avatar
  Kropeczka
  Proponuję dorzucić analizator DNA - będzie komplet.

  Ludzie to idioci, trzeba zastać przestępcą żeby pobrali odciski.
  A tu sami dadzą i jeszcze za to zapłacą...


  A później się dziwią że traktują ich jak bezmózgie stado baranów...
 • avatar
  Terrorek
  Wow... nie dosc ze beda wiedzec gdzie jesteś.. z kim gadasz.. poznają cała twoja korespondencje.. to jeszcze beda mieli odciski palcow wszystkich urzeczowników Ishitow5 :) no to czekamy na skanery siatkówki
 • avatar
  Marucins
  Kpina a nie ochrona danych.