• benchmark.pl
 • newsy
 • Czytnik linii papilarnych w iPhone 5S (prawie) pewny - beta iOS 7 zdradza informacje

Czytnik linii papilarnych w iPhone 5S (prawie) pewny - beta iOS 7 zdradza informacje

przeczytasz w 1 min.

Choć Apple oficjalnie milczy, w wydanej dopiero co nowej wersji testowej systemu iOS 7 znaleźć możemy fragment, zdający się potwierdzać taki czytnik.

iPhone czytnik linii papilarnych smartfon

Od jakiegoś czasu krążą głosy, że jedną z największych nowości w najnowszym smartfonie z rodziny iPhone będzie czytnik linii papilarnych, zabezpieczający przed dostępem do danych przez niepowołane osoby. Choć Apple oficjalnie milczy, w wydanej dopiero co nowej wersji testowej systemu iOS 7 (beta 4) znaleźć możemy fragment, zdający się potwierdzać te doniesienia.

W jednym z folderów, będących częścią iOS 7 beta 4 znajduje się plik, w którym mamy wskazówki dotyczące działania czytnika linii papilarnych. Prawdopodobnie sensor ten będzie zintegrowany z przyciskiem „Home” – podczas logowania użytkownik będzie musiał dotknąć przycisku kciukiem i następnie system porówna odcisk z tym zapisanym w pamięci telefonu.

Nie wiadomo niestety, które konkretnie urządzenia zostaną w takowy czytnik wyposażone. Najprawdopodobniej stanie się on częścią najnowszego iPhone’a 5S. Niewykluczone jednak, że sensor pojawi się także w budżetowej odsłonie smartfona, choć to wydawałoby się dość nietypowym rozwiązaniem. Jest jeszcze trzecia opcja – nie pojawi się w żadnym z tych urządzeń – biorąc jednak pod uwagę wszystkie te doniesienia naprawdę ciężko w to uwierzyć.

Pożyjemy, zobaczymy. Na koniec wspomniany fragment pliku:

iPhone czytnik linii papilarnych

Źródło: SlashGear, iJailBreak

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Jeżeli dowolne państwo (np. USA) nakaże za pomocą jakieś ustawy iść na policję/urzędu i zostawić swoje odciski palców to zacznie się ogólno krajowy lament na temat wolności itp. Obywatele będą się czuć jak przestępcy i może im się to nie spodobać - mogą być nawet jakieś zamieszki, a już na pewno nie wybiorą kolejny raz tej samej ekipy rządzącej (zakładając, ze jeszcze mogą wybierać ;)).

  Natomiast jeśli tym samym obywatelom da się smartfona i powie, że dla bezpieczeństwa, został dołączony czujnik biometryczny to wszyscy będą się zachwycać jakie to wspaniałe rozwiązanie.

  Marketing czyni cuda ;)

  (Oczywiście jest to pewien punkt widzenia - ostatnio modny w kontekście PRISMów i innych "wycieków kontrolowanych")
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Nagle Google mówi o lepszym szyfrowaniu danych w chmurze a Apple o lepszym zabezpieczeniu smartów? czyżby wyniki wiarygodności spadły po opublikowaniu informacji i szpiegostwie PRISM?

   Fajnie mieć czytnik linii papilarnych w smarcie ale co z tego skoro to produkt firmy która nasłuchuje rozmów i prześwietla sms/maile?
   • avatar
    Michur
    4
    Amerykanie powiększają baze odcisków. Iphone 7 bedzie pobierał próbke DNA.
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     W takim razie, mam nadzieje, że popracują nad trwałością przycisku home ;)
     • avatar
      Kropeczka
      2
      Proponuję dorzucić analizator DNA - będzie komplet.

      Ludzie to idioci, trzeba zastać przestępcą żeby pobrali odciski.
      A tu sami dadzą i jeszcze za to zapłacą...


      A później się dziwią że traktują ich jak bezmózgie stado baranów...
      • avatar
       Terrorek
       1
       Wow... nie dosc ze beda wiedzec gdzie jesteś.. z kim gadasz.. poznają cała twoja korespondencje.. to jeszcze beda mieli odciski palcow wszystkich urzeczowników Ishitow5 :) no to czekamy na skanery siatkówki
       • avatar
        Marucins
        0
        Kpina a nie ochrona danych.