Telefony

iPhone Nano - wersja budżetowa w styczniu?

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się niepotwierdzone przez Apple informacje, jakoby firma zamierzała wprowadzić w przyszłym roku tańszą wersję iPhone’a.

Kilka źródeł donosi, że Apple może zaprezentować iPhone’a Nano podczas styczniowej imprezy MacWorld. Tańsza i okrojona wersja iPhone’a z pewnością znalazłaby wielu zwolenników, dzięki czemu udziały w rynku smartphone’ów wzrosłyby jeszcze bardziej i Apple miałoby kolejny powód do świętowania.

Czy iPhone adresowany na rynek mainstream rzeczywiście ma szansę na debiut? Trudno powiedzieć, na razie to tylko plotki, choć podawane przez wiarygodne źródła. Tak czy inaczej, Apple odmówiło póki co komentarza w tej sprawie.

Źródło:X-bit labs.com
 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Hmm... jedyne co moge sobie wyobrazić to odświeżenie iPhona i wykonanie go w wielkości iPoda Touch...

  Generalnie chetnie bym zobaczył nowego iPhona z lepszym ekranem, baterią oraz ewentualnie kamerą 3,2 czy też kanerka do video rozmów, dziwne ze Apple jako jeden z pionierów video rozmów na komputerach nie wprowadził tego do telefonu...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Prędzej wprowadzą właśnie cieńszą wersję jak wspomniał Darkeners niż z mniejszym ekranem. Zmusiłoby to producentów oprogramowania do robienia kolejnej wersji swoich aplikacji. Poza tym takie posunięcie spowodowałoby o wiele niższy komfort używania Safari itp. programów.
   Rozumiem, że można powiększyć stronę robiąc 'zoom' ale są pewne granice takiego ciągłego przybliżania i na pewno byłoby to uciążliwe.
   Na Macworld prędzej pojawi się nowy / odświeżony MacMini niż iPhone Nano :)
   • avatar
    erte0
    0
    Tak naprawdę nie mają co z niego wyrzucać żeby był tańszy, bo straci na funkcjonalności. Według mnie jedyną funkcją iPhona sprawiającą, że jest wart swojej obecnej ceny jest duży ekran z multitouch. Jak się tego pozbędą to nie będzie powodu do zakupu takiego iPhona Nano (chyba, że kogoś kręci logo Apple). Zgodzę się z tym co napisał KrisP, że ekranu raczej nie zmniejszą, bo jak wtedy coś napisać? Rysikiem?.