Telefony

iPhone z aparatem wyższej rodzielczości

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Apple ma zamiar podnieść rozdzielczość aparatu w następnym iPhone. Firma która dostarcza sensory do aparatów Apple zarezerwował na rok 2010 spory nakład modułów 5-megapikselowych.

Tajwański serwis Digitimes donosi, że Omnivision - producent układów optycznych - wygrał kontrakt na dostarczanie sensorów właśnie do tego konkretnego urządzenia.

Dostawca twierdzi, że Apple zamówiło takie elementy ze względu na niezadowolenie odbiorców telefonu niską rozdzielczością robionych przez aparat zdjęć.

Chodzą także pogłoski o chęci zaimplementowania w smartphone'ach kolejnej generacji lampy błyskowej, ale są to niepotwierdzone informacje.

Omnivision przewiduje, że dostarczy Apple 40-45 milionów sztuk tego typu konstrukcji w roku 2010, w porównaniu do 21 milionów urządzeń 3.2 Mpix dla iPhone 3GS w tym roku.

Na zdjęciu złoty iPhone.

Źródło: TechRadar

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  No tak. Bo jakość = rozdzielczość "hahaha".
  • avatar
   Radical
   0
   Bez lampy to i tak porażka. Np ja mam teraz HTC hero z 5mp i w idealnych warunkach robi jako takie zdjęcia ale przez to że nie ma lampy w każdych innych warunkach jest porażka. Np żeby zrobić zdjęcie jakiegoś przedmiotu do wystawienia na allegro to musze specjalnie stawiać coś koło lampki nocnej żeby było widać cokolwiek. Beznadzieja....
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co za znaczenie jakie robi zdjęcia klijenci chcą żeby były lepsze i ciut będą
    • avatar
     telemahos
     0
     Jeszcze niedawno mnóstwo "ekspertów" twierdziło, że cyfrówki nigdy nie dorównają jakością analogom ;)
     • avatar
      telemahos
      0
      To, że Twoje doświadczenie z fotografią analogową polega na oddaniu negatywu do wywołania w supermarkecie raz na miesiąc nie czyni Cię guru analogowej fotografii. Człowiek nie jest w stanie odróżnić fotografii cyfrowej i analogowej w dzisiejszych czasach. Większość profesjonalnych fotografów używa teraz cyfrówek. Niektóre telefony teraz przy dobrym oświetleniu robią dobre foto 10x15, porównywalne z tanimi cyfrowymi aparatami kopaktowymi.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Różnica pomiędzy kolejnymi generacjami komórek z aparatami jest spora i są coraz lepsze. Używam fototelefonów od 6 lat i pomiędzy pierwszym SE T300 0,3 Mpx na którym było ledwie co widać a obecnym LG Renoir 8 Mpx który dorównuje tanim cyfrówkom to kosmiczna przepaść. W tanich kompatach jakość fotek stanęła w miejcu, w telefonach idzie do przodu.