Roboty domowe

Czyszczenie kompletne. Co potrafi iRobot Roomba Combo i8?

przeczytasz w 1 min.

Firma iRobot wprowadziła na rynek nowy model robota sprzątającego. To nietypowe dla tego producenta połączenie robota odkurzającego i mopującego. Nazywa się Roomba Combo i8 i ma naprawdę sporo do zaoferowania.

iRobot Roomba Combo i8 to robot odkurzający i mopujący w jednym

Robot odkurzający iRobot Roomba Combo i8 wyróżnia się 10-krotnie większą mocą ssącą (w porównaniu do modelu Roomba 600). Został wyposażony w dwie szczotki, które skutecznie usuwają zabrudzenia – zarówno z głównej części pokoju, jak i narożników i innych trudno dostępnych miejsc. 

Równocześnie iRobot Roomba Combo i8 pełni funkcję automatycznego mopa. Ma (przeznaczone do prania) nasadki mopujące oraz pojemny zbiornik na wodę (wystarczający nawet na wyczyszczenie 55 metrów kwadratowych). 

iRobot Roomba Combo i8 spód

Wygodne sterowanie to duży atut tej Roomby

Jak czytamy w zapowiedzi, „w zestawie [znajdują się] dwa rodzaje pojemników na brud – konwencjonalny oraz specjalny o nazwie Combo. Po zainstalowaniu drugiego z nich robot samodzielnie wykryje, że ma pracować w trybie odkurzania i mopowania”.

Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w system iRobot OS. To inteligentne rozwiązanie, dzięki któremu Roomba automatycznie tworzy mapy, dobiera optymalną trasę sprzątania i oferuje podpowiedzi dla użytkowników (np. zmianę harmonogramu na podstawie ich nawyków). 

iRobot Roomba Combo i8 smart

Aplikacja na telefon pozwala na monitorowanie statusu robota, a także ustalanie harmonogramów sprzątania. Możliwe jest wyznaczenie, kiedy, gdzie i w jaki sposób Roomba Combo i8 ma się wywiązywać ze swoich obowiązków. Oczywiście można także zainicjować działanie w dowolnym momencie.

Ile kosztuje iRobot Roomba Combo i8? 

iRobot Roomba Combo i8 jest już dostępny w sprzedaży, dzięki dystrybutorowi DLF. Cena wynosi 2899 złotych

iRobot Roomba Combo i8 robot

W sprzedaży pojawił się również model Roomba Combo i8+ za 3799 złotych. Wyróżnia się tym, że w zestawie ma jeszcze ładująco-czyszczącą stację Clean Base. Nie tylko uzupełnia ona energię w robocie, ale też potrafi automatycznie odessać zebrany kurz i umieścić go w szczelnym worku AllergenLock. To rozwiązanie zapewnia pełną higienę.

Źródło: iRobot, DLF

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kasuja Wpisy Automatem
  -1
  to daje radę tylko z lajtowym brudzikiem. ale jak np. pies narobi na środku pokoju, to ten robocik wszystko rozsmaruje po całej chałupie.
  • avatar
   kat.nowakowska22
   0
   Z takiego urządzenia to i ja z chęcią bym korzystała.