Audio

iTunes Store w Polsce: wersja PL jest już dostępna

przeczytasz w 1 min.

Jak dotąd iTunes korporacji Apple, największy wirtualny dystrybutor muzyki, dostępny był dla nielicznych krajów. Pogłoski na temat tego, że firma zamierza rozszerzyć swoje wpływy pojawiały się od kilku tygodni. Ostatecznie okazały się prawdą.

Nieco ponad tydzień temu pisaliśmy o tym, że internetowy sklep Apple został uruchomiony w wersji polskiej. Obecnie użytkownicy z kraju nad Wisłą zyskali także możliwość korzystania z iTunes Store w swoim narodowym języku. Podobnie jak w przypadku Apple Store, opcję tę udostępniono równocześnie Polakom, Węgrom i Czechom.

iTunes PL

Serwis oferuje 18 milionów piosenek. Większość z nich jest zagraniczna, jednak tych wykonywanych w narodowym języku ciągle przybywa. Za wszystkie płacić należy w Euro. Ceny utworów są zróżnicowane - od kilkudziesięciu centów do ponad 1 Euro. Zakupów dokonywać można przy pomocy polskiej karty płatniczej.

Kupować można zarówno pojedyncze utwory, jak i całe albumy. Dodatkowo przed zdecydowaniem się na pobranie kompozycji użytkownik ma szanse na odsłuchanie jej krótszej wersji.

Czy uruchomienie iTunes, gwarantujące możliwość legalnego ściągania muzyki sprawi, że zmniejszy się liczba pobierających pirackie pliki? Czy może ceny okażą się zbyt wysokie i zbyt mało zachęcające? Na efekty funkcjonowania witryny z pewnością trzeba będzie poczekać.
 

Więcej o Apple

Źródło: ekonomia24

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  0
  Znacznie ciekawszym newsem jest fakt wypuszczenia przez Amazon własnego pada i to w bardzo konkurencyjnej cenie.
  • avatar
   benzene
   0
   Płacenie 1 eurosa za utwór to taki sobie interes. A w ogóle co to jest za format? Bezstratny? Jakby sobie policzyć to wychodzi średnio 10 euro za CD. Ale gdyby ktoś chciał kupić jakąś punk core'ową kapelę to mógłby domowy budżet nie wytrzymać.
   • avatar
    tanakov
    0
    Formułą przyjeła się na całym świecie... Ale tylko w polsce można usłyszeć tekst że coś się nie opłaca... Jak słuchasz muzy z lat 90 to nie powiesz mi chyba ze kupisz wersję elektroniczną a nie jakiś ładny box
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mam takich w cholere i nie przypominam sobie nawet 20 kawalkow na plycie. rozumiem grindcore albo punkowy crust ale death metal?
     • avatar
      Irrlicht
      0
      Fajnie że w końcu Apple zaczęło wliczać Polskę do kręgu cywilizowanego świata, choć miłośnikom Apple bonus do lansu to nieco zredukuje ;->

      Jak dla mnie to duży minus za brak Linuksowego klienta iTunes.

      A tak w ogóle to w jakim formacie oni sprzedają utwory? I jak tam jest z DRM, bo na stronie iTunesa chwalą się że łaskawie można na aż 5 urządzeń w domu dzielić muzyką.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       dla mnie ceny są bardzo atrakcyjne i zdecydowanie zmienię swoje podejście do kupowania muzyki...

       do tej pory kupowanie muzyki elektronicznie było bardziej utrudniane niż ułatwiane ...
       • avatar
        hideo
        0
        cieszę się, że Polska wreszcie została zauważona przez Apple :) mimo, iż konto amerykańskie mam od lat to warto wskoczyć i na nasz iTunes
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         jak zrobia aktualna cene / aktualny kurs euro to moze cos kupie
         • avatar
          Marucins
          0
          "Komu to potrzebne, ale mo­żemy z dumą po­wie­dzieć: je­ste­śmy wśród Narodów Wy­bra­nych....
          Nie­stety tylko do wy­do­je­nia z pie­nię­dzy bo ceny są de­li­kat­nie mó­wiąc nie­zbyt za­chę­ca­jące do ucieczki od in­nych skle­pów mu­zycz­nych dzia­ła­jących na na­szym rynku. Nie ga­nię za to Ap­ple, w końcu na­sze do­chody ni­jak nie dają się po­rów­nać do bo­gat­szej reszty Eu­ropy, trudno ro­bić pro­mo­cję je­dy­nie z oka­zji ni­skich płac....
          Chcie­li­śmy iTu­nes Pol­ska to mamy, dla mnie to jed­nak żadna oka­zja."