Technologie i Firma

Jak wybrać hosting - krótko o czterech pakietach w nazwa.pl

przeczytasz w 2 min.

Oferowane przez nazwa.pl cztery pakiety hostingowe, różniące się m.in powierzchnią, profesjonalną bazą danych i wieloma usługami dodatkowymi.

hosting nazwa.pl

Wybór hostingu WWW to jedna z pierwszych decyzji, którą warto podjąć już na starcie działalności firmy. Posiadanie własnego adresu internetowego, niezawodnych kont e-mail i nowoczesnej strony WWW, to dziś niezbędne minimum w każdym biznesie. 

Hosting to nie tylko adres firmy w internecie, to jednocześnie wirtualne biuro, miejsce do kontaktu z klientami i przestrzeń, w której umieszcza się najważniejsze dokumenty. 

Hosting jak mieszkanie – ważny jest spokój i bezpieczeństwo

Hosting najłatwiej porównać do wynajmowanego mieszkania w budynku. Mieszkanie to usługa hostingowa, a budynek z całą infrastrukturą to firma, z usług której korzystasz. W tradycyjnym hostingu na każdym serwerze znajduje się wielu użytkowników. W związku z tym mogą pojawić się różne niedogodności, np. administracja może pozwalać zbyt wielu osobom na korzystanie z serwera. A przecież to, ilu masz sąsiadów i co zrobią oni ze swoimi stronami wpływa na działanie Twojej strony internetowej!

Oprócz tego, Twoje dane mogą nie być odpowiednio zabezpieczone i tym samym możesz mieć problem z ich odzyskaniem w razie awarii (to sytuacja porównywalna do tego, kiedy Twoje mieszkanie zostaje zalane przez sąsiada). Takie problemy sprawiają, że Twoje strony WWW mogą być niedostępne dla użytkowników przez wiele godzin, co może spowodować realne straty dla działalności Twojego biznesu. Cloud Hosting, oferowany przez nazwa.pl różni się od typowego hostingu współdzielonego. Dzięki innowacyjnej technologii łączy zalety tradycyjnego hostingu z możliwościami chmury obliczeniowej. 

W sytuacji gdy inny użytkownik zaprosi zbyt wielu gości do swojego mieszkania, w tym przypadku - serwera, Cloud Hosting automatycznie udostępni więcej wolnych zasobów, a popularne miejsce w internecie nie będzie przeszkadzało ani Tobie, ani innym użytkownikom. Cloud Hosting gwarantuje także, że Twoje dane są zapisywane jako kopie w wielu lokalizacjach, co znacznie zmniejsza ryzyko ich utraty w razie awarii. 

Dobry hosting, tak samo jak dobrze strzeżone osiedle, powinien dawać poczucie bezpieczeństwa, a w razie potrzeby - możliwość uzyskania niezbędnej pomocy. Dlatego, decydując się na usługi nazwa.pl, możesz liczyć na profesjonalny zespół konsultantów, który wspiera klientów 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, tak abyś w razie problemów mógł zawsze zwrócić się z prośbą o pomoc.  

Trzy sposoby na własne WWW

Początkujący użytkownicy często obawiają się, że nie będą umieli poradzić sobie ze stworzeniem własnej strony internetowej. W nazwa.pl jest to proste i możliwe za pomocą trzech sposobów.

Pierwszy z nich to Wizytówka Internetowa, czyli pierwsza strona internetowa firmy, gotowa już w 60 sekund. Wystarczy, że wybierzesz szablon, podasz dane firmowe, a Twoja pierwsza strona WWW będzie gotowa do publikacji w mniej niż minutę.

Drugą możliwością jest skorzystanie z Kreatora Stron WWW zapewniającego szybkie i łatwe tworzenie, publikowanie oraz utrzymywanie strony internetowej. Jest to opcja dla użytkowników, którzy chcą dopasować stronę do swoich potrzeb.

Kolejny sposób, to skorzystanie z Autoinstalatora aplikacji. W nazwa.pl w pakiecie hostingowym dostarczane są przydatne dla użytkownika aplikacje, ułatwiające postawienie strony, np. WordPress, Joomla czy Drupal. Taki instalator pozwala na przykład za pomocą kilku kliknięć przeprowadzić standardową instalację WordPressa.  

Poczta e-mail bez spamu

Cloud Hosting to także firmowa poczta. Z raportu przygotowanego przez nazwa.pl, na temat wykorzystania internetu i jego korzyściach w prowadzeniu biznesu przez polskich przedsiębiorców, wynika że adres skrzynki pocztowej we własnej domenie zwiększa wiarygodność firmy (blisko 70 proc. wskazań) i usprawnia komunikację
(65 proc.).

Oferowane przez nazwa.pl profesjonalne skrzynki pocztowe korzystają z nowoczesnego systemu antywirusowego i antyspamowego, dzięki czemu niechciane maile i niepożądane treści nie będą zakłócać Twojej pracy. 

Co wybrać?

Wybór sprawdzonego dostawcy hostingu gwarantuje szybkie i niezawodne działanie usług także wtedy, gdy Twoją witrynę odwiedza wielu użytkowników.

Oferowane przez nazwa.pl cztery pakiety hostingowe, różniące się m.in powierzchnią dyskową, zawartością darmowej domeny .pl, możliwością skorzystania z profesjonalnej bazy danych i wieloma usługami dodatkowymi, pozwalają na dopasowanie pakietu do potrzeb użytkownika.

Nadal się wahasz? Zobacz film!

Źródło: Nazwa.pl

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  8
  Przepraszam, pozwólcie że zapytam -czy jest to artykuł sponsorowany?

  Treść i tytuł nijak się ze sobą moją.
  • avatar
   KENJI512
   7
   ah, kanał RSS, tytuł "Jak wybrać dobry hosting?", już jestem w emocjach, że przeczytam coś inspirującego... i artykuł sponsorowany ;/
   Chociaż tytuł żeby był inny np. "Innowacyjne rozwiązania nazwa.pl" - uczciwy, dla zainteresowanych tą firmą i wiem, że ja mam nie wchodzić.
   • avatar
    dolph
    7
    Takie płatne akcje zabijają benchmark ;/ Przecież to nic nie daje oprócz wkurzania i tracenia czytelników...
    • avatar
     Marc1n
     6
     Hosting dobry czy hosting w nazwa.pl? Te dwie rzeczy wzajemnie się wykluczają.
     • avatar
      Konto usunięte
      6
      Nazwa.pl to obok home najgorsze hostingi w Polsce :)
      • avatar
       JKZorba
       1
       Poczta na nazwa.pl bez spamu ? Nice joke .
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ja na początku miałam darmowy hosting, ale szybko się przekonałam, ze to nie był dobry wybór, bo miałam mase reklam, teraz mam z ddr.pl płatny rocznie, dobry pakiet wybrałam taki jakiego potrzebuję.
        • avatar
         majeczka56
         0
         Stawiajcie na sprawdzone serwery - najlepiej sprawdzone samodzielnie. Odpalacie sobie test, robicie porównania, oceniacie.
         Nie wrzucajcie stron byle gdzie. To czy hosting jest jakościowy widać nawet po pierwszym kontakcie z supportem.
         Czy odpisują? No i jak odpisują?
         • avatar
          frankowski84
          0
          Przy wyborze hostingu podstawą jest żeby się później nie naciąć na ceny. Ja od 2 lat korzystam z seohost, to samo jeśli chodzi o domeny (tutaj kwestia ceny odnowienia). Porządne serwery mają i jak dotąd żadnych większych problemów z nimi nie miałem.