Smartfony

Jak wytrzymały jest szklany iPhone 8?

przeczytasz w 1 min.

iPhone 8 może pochwalić się obudową z aluminium i szkła. Jak znosi ona zarysowania i próby wyginania?

Wprawdzie smartfony Apple iPhone 8Apple iPhone 8 Plus nie różnią się znacząco od poprzedników, ale z kilkoma nowościami trzeba się liczyć. Także w kwestii jakości wykonania. Zdaniem Apple wypada ona doskonale, ale jak jest w rzeczywistości?

Producent chwali się między innymi stalową konstrukcją wewnętrzną oraz wzmocnioną obręczą z aluminium lotniczego serii 7000. Najważniejsze jest jednak to, iż tył obudowy wykonano ze szkła. I tutaj na oficjalnej stronie Apple znaleźć można zapis, iż jest to najmocniejsze szkło, jakiego kiedykolwiek użyto w smartfonie.

Nie mogło ujść to uwadze prowadzącego kanał JerryRigEverything. W niemal identyczny sposób sprawdzana jest na nim wytrzymałość większości flagowych modeli. Tym razem przyszła pora na iPhone'a 8. Jak bardzo odporne na zarysowania są zastosowane w nim materiały? I wreszcie jak cała konstrukcja znosi próby jej wygięcia? Odpowiedź na poniższym materiale.


O specyfikacjach obydwu modeli dowiedzieć możecie się więcej z wcześniejszej publikacji. Przypominamy też, że są one oferowane również w Polsce.

 • Apple iPhone 8 64 GB - 3 479 złotych
 • Apple iPhone 8 256 GB - 4 229 złotych
 • Apple iPhone 8 Plus 64 GB - 3 979 złotych
 • Apple iPhone 8 Plus 256 GB - 4 729 złotych

Źródło: JerryRigEverything

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  2
  https://www.youtube.com/watch?v=ox3yQKHchNw

  tak to działa, a potem chcą najwyższe ceny za smart-fony
  • avatar
   miedzianek
   1
   Blend test please :D
   • avatar
    marcadir
    -1
    W normalnym użytkowaniu smartfony nie będą tak eksploatowane, więc taki test to tylko fanaberia testującego... mógłby chociaż iPhone'a zalać wodą. Prawdopodobieństwo zalania jest zdecydowanie większe niż struganie nożem smartfona, lepiej niech weźmie patyczek do strugania i zrobi wykałaczki :-)