Ciekawostki

35-letni Japończyk „ożenił się” z hologramem

przeczytasz w 2 min.

Akihiko Kondo nie potrafi pokochać kobiety, ale czuje miłość do hologramu. Jak sam twierdzi – reprezentuje mniejszość seksualną.

Bohaterm tego newsa jest 35-letni Japończyk, Akihiko Kondo. Na jego ślub nie przyszła nawet (zaproszona) matka – najwyraźniej nie chciała widzieć, jak jej synową zostaje… hologram wirtualnej wokalistki znanej jako Hatsune Miku. 

Kondo wydał na ceremonię ponad 17 tysięcy dolarów – przyszło około 40 osób, choć nikt z najbliższej rodziny. Obserwowały one, jak mężczyzna składa przysięgę lalce, z którą śpi i która jest „ucieleśnieniem” hologramu, będącego miłością jego życia.

Moją żoną jest hologram

Jak mówił w wywiadach, Kondo nigdy nie zdradził Miku i (ze względu na jej… charakterystykę) może mieć pewność, że ona nigdy nie zdradzi go. Nic dziwnego – to (wykorzystujący syntezator mowy) hologram, z którym Japończyk „zamieszkał” kilka miesięcy temu.

Jest to (stworzony przez Gatebox Lab) hologram wirtualnej wokalistki, co oznacza, że mamy tu do czynienia z nieistniejącą imitacją nieistniejącej osoby. Według Kondo to plus, bo jego żona też nigdy się nie zestarzeje, nie zachoruje i nie umrze.

„Nie ma w tym nic dziwnego”

Choć małżeństwo nie jest respektowane prawnie, Japończyk twierdzi, że jest zwykłym, żonatym mężczyzną. Jego wybranka każdego dnia go budzi i wysyła do pracy, a gdy z niej wraca – czeka na niego z oświeconymi światłami. Gdy nadchodzi odpowiednia pora mówi mu zaś, że czas do łóżka.

Akihiko Kondo uważa, że reprezentuje mniejszość seksualną, niezdolną do odczuwania miłości względem prawdziwego człowieka, ale mogącą kochać postacie wirtualne. – „Miku jest kobietą, którą bardzo kocham i która mnie ocaliła. […] Podążanie za wzorem, w którym mężczyzna i kobieta biorą ślub i mają dzieci niekoniecznie wszystkim da szczęście”.

Dokąd zmierzamy?

Oczywiście każdy ma prawo do szczęścia, ale jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, ten pojedynczy przypadek daje to do myślenia na temat współczesnego, cyfrowego społeczeństwa. Od lat mówi się o tym, że (głównie) media społecznościowe prowadzą do spłycania relacji i oddalania się od siebie ludzi.

Ten przykład (ale też choćby popularyzacja seks-robotów) pokazuje, że jest to temat, nad którym naprawdę warto i należy się pochylić...

Źródło: Phys.org, AFP, Gatebox, inf. własna. Ilustracja: Comfreak/Pixabay (CC0)

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  12
  Jak się kochają, to życzyć szczęścia ;]
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Żona z opcją MUTE na pilocie to skarb! ;)
   • avatar
    zeniu
    3
    Przynajmniej nie będzie miał problemów z teściową.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Dokąd zmierzamy? Najwyraźniej coraz trudniej znaleźć kobietę, z którą warto spędzić dłuższy okres czasu. Może to i smutne, ale taki hologram ma wiele zalet, które są poszukiwane przez ludzi pragnących szczęśliwego życia, a o które coraz trudniej u żywych osób...
     • avatar
      baca130
      1
      Żeby to był robot z wyglądu i zachowanie przypominający człowieka to jeszcze zrozumiałbym, ale szmaciana lalka?
      • avatar
       pscager
       1
       Akihiko Kondo uważa, że reprezentuje mniejszość seksualną, niezdolną do odczuwania miłości względem prawdziwego człowieka, ale mogącą kochać postacie wirtualne.

       Zamiast leczyc to sie zeni.
       • avatar
        rqtdev
        1
        Cóż, Ziemia jest przeludniona, powinni spopularyzować takie związki w Chinach, Indiach i Afryce.
        • avatar
         Agresor
         1
         Będą mieć piękne holograficzne dzieci.
         • avatar
          Dudi4Fr
          0
          Redakcjo macie lekki poślizg, jego ślub został uznany wczoraj za nieważny. Został mu tylko certyfikat wydany przez Gearbox.

          Czytając pierwsze newsy o tym wydarzeniu ciekawiło mnie po ilu godzinach/dniach gość bedzie miał telefon od adwokatów, w końcu Hatsune Miku przynosi grube miliony Crypton-owi i innym korporacją z gier, koncertów, i wszelkiej maści zabawek.
          • avatar
           BariGT
           0
           Myślę, że facetowi trzeba jakos pomóc zmaist mu śluby z lalkami urządzac...
           • avatar
            dariosata
            -8
            Chory psychicznie czlowiek! Takim osobnikiem natychmiast powinien zajac sie wysokiej klasy zespol psychologow i psychiatrow!
            A jak mu nie pomoga. No coz. Kaftan bezpieczenstwa i na cale zycie do szpitala psychiatrycznego go wyslac i trzymac z dala od cywilizacji!
            • avatar
             Halavin
             0
             Nie oceniam.
             • avatar
              patol1984
              0
              Niezła psychodela, była poduszka, laptop, kartonowa postać, teraz hologram. Ciekawe ile pominąłem ;d