Internet

Japonia po raz kolejny pokazuje możliwości taniego dostępu do sieci.

przeczytasz w 1 min.

Nie od dziś wiadomo, że Japonia zdecydowanie odbiega od reszty świata w kwestii dostawy taniego podłączenia do Internetu. Tym razem jednak poszła o krok dalej niż zwykle. Japońska firma KDDI postanowiła udostępnić swoim klientom łącze o przepustowiści 1Gb/s. Nie było by może w tym nic zaskakującego gdyby nie dwa fakty:

 • łącze kosztuje w przeliczeniu na PLN ok. 120zł/msc (5460 jenów) - tj. taniej o ok 25zł niż dotychczasowe łącze 100Mb/s
 • łącze ma przepustowość 1Gb/s w obie strony

Jak widać KDDI postarała się o to, żeby jej klienci byli zadowoleni z jakości usług. Jedynym mankamentem jest doprowadzenie łącza tylko na maksymalną wysokość trzeciego piętra - ze względu na podpięcie światłowodu. Za dodatkową opłatą można skorzystać z usług telefonii internetowej VoIP czy wideo na żądanie (Video on Demand). Mimo to cena usługi jest bardzo zbliżona do najpowszechniejszej w Japonii usługi, która oferuje "tylko" 10Mb/s.

U nas na razie nie zapowiada się na tak potężne zmiany w usługach telekomunikacyjnych i fanom prawdziwego, szerokopasmowego łącza pozostaje chyba tylko przeprowadzka do Japonii.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gothar
  0
  Brak słów na takie coś. Aż żal dupę ściska jak sobie pomyślę że jeszcze niedawno bo pół roku temu, może ciut więcej płaciłem 150zł Telekomunie za łącze "szerokopasmowe" 1Mb/s do i 256kb/s od. I do tego je dzieliłem z kolegami bo sam takiej kasy bym nie wyłożył.
  Teraz się ciesze ze mam 4Mb/s do współdzielenia za 35zł. Tepsa to syf ale dla większości ludzi jedyny dostawca internetu.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   1Gb\s dla nas to jeszcze dlugo bedzie czarna magia, jednak juz takie 10Mb\s staje sie bardziej dostepne mimo wysokiej ceny... tj. KDDI ma 1Gb\s ;P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak dla mnie i te 10Mb/s w obydwie strony by w zupełności wystarczyło.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak to wszystko czytam to czuję się jakbym mieszkał na innej planecie. Moje łącze to ~54Kb\s (w porywach ~ 110 KB\s). Nie dochodzi do mnie żadna radiówka, tepsa się na mnie wypina, brak zasięgu GSM. Tylko dzięki 1,5m zewnętrznej antenie GSM jestem w stanie złapać zasięg GPRS (czasami wskakuję w EDGE). Najlepsze jest to, że nie mieszkam w jakiejś tam puszczy tylko w centrum wielkopolski w sąsiedztwie (7,12,13 km) trzech kilkudziesięciotysięcznych miast. Za każdym razem jak czytam takie newsy jestem po prostu załamany. Nie mogę pojąć takiego stanu rzeczy. Idę sobie jeszcze trochę popłakać :-(
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      macBW sprawdź, czy nie dałoby rady załatwić u Ciebie WiMAX'a od Netii, sam taki mam, też mieszkam poza miastem (Bydgoszczą) i gdy wszyscy ISP mieli mnie w d***** to właśnie WiMAX mnie uratował. 1Mb/s za 45zł, nie jest źle.

      I zgadzam się z przedmówcami, jednak Polska jest 100 lat za murzynami (ew. japończykami)...