Internet

Jedno konto, kilka urządzeń - WhatsApp może wkrótce na to pozwolić

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Aktualnie zasady są sztywne: jedno konto – jedno urządzenie. Gdy chce się zalogować w aplikacji WhatsApp na drugim smartfonie czy tablecie, konieczna jest autoryzacja i wylogowanie się / dezaktywacja na tym pierwszym. Krążą jednak głosy, że wkrótce się to zmieni.

W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby działający pod skrzydłami Facebooka zespół przygotowywał dużą aktualizację aplikacji WhatsApp. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadzi, ma być możliwość włączenia tego samego konta (tego samego numeru telefonu) i pozostawania zalogowanym na więcej niż jednym urządzeniu.

Zmiana ta miałaby wejść w życie wraz z udostępnieniem nowej oficjalnej aplikacji WhatsApp na Windows 10 oraz iPada. Równocześnie w ten sposób ma zostać wyeliminowana konieczność posiadania połączenia ze smartfonem w przypadku korzystania z tego komunikatora na komputerze. 

Dzięki wprowadzonym nowościom WhatsApp ma stać się rozwiązaniem multiplatformowym – pozwalać ma na rozpoczynanie rozmowy na jednym urządzeniu i kontynuowanie jej na innym. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że użytkownicy mogą liczyć na pełną synchronizację danych. 

Na razie jednak nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Tak czy inaczej zdaje się jednak, że są to wszystko funkcje, które mogłyby okazać się praktyczne. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło: Softpedia, Wccftech, TheNextWeb

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xmexme
  O wielka laska na nie spływała panie, czy jażem sobie zasłużył na nią.
  1
 • avatar
  sn00p
  groupsense.io/the-5-reasons-whatsapp-could-be-a-national-security-risk/ POWODZENIA! Ta paka to najgorszy trojan z możliwych!
 • avatar
  leto1987
  na viber od zawsze..
 • avatar
  DrMjut
  Dziwne zazwyczaj wszyscy robią inaczej tzn. kilka kont i jedno urządzenie :)