Procesory

Jeszcze więcej Atomu w Atomie

przeczytasz w 1 min.

Znamy już najnowsze plany Intela dotyczące premiery mikroarchitektury Nahalem. Do wrześniowej premiery linii biurkowych komputerów dołączy dwurdzeniowy Atom. Nie tak dawno informowaliśmy, że spory sukces procesora Atom szybko został przekuty na projekt dwurdzeniowego układu o tej samej nazwie. Intel nie zważając na dotychczasowe problemy z zaspokojeniem rynku odpowiednią produkcją jednordzeniowego modelu, postanowił szybko wprowadzić do produkcji jego “podwójną wersję” (seria 3xx).

W premierze zaplanowanej na wrzesień swój udział zapowiedział już dwurdzeniowy Atom 330 taktowany zegarem 1.6GHz. Wewnątrz krzemowego mikrusa znajdzie się 1 megabajt pamięci podręcznej – po 512KB na rdzeń. Procesor będzie komunikował się z szyną FSB z częstotliwością 533MHz. Gniazdo dla dwurdzeniowego Atoma pozostanie takie samo jak w przypadku starszych modeli – będzie to BGA437.

Producent przedstawi nowego Atoma już 21 września jednak z dostępnością procesora na sklepowych półkach możemy, a nawet powinniśmy poczekać do października. Atom 330 ma zostać wyceniony na poziomie 40-kilku dolarów.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    darek11
    0
    "Wewnątrz krzemowego mikrusa znajdzie się 1 megabajt pamięci podręcznej – po 521KB na rdzeń." - a nie przypadkiem 512? Maly blad sie wkradl:)