Karty graficzne

3x KFA2 GeForce GTX 960 na zdjęciach

przeczytasz w 1 min.

KFA2 planuje wydać co najmniej trzy karty graficzne GeForce GTX 960.

KFA2 GeForce GTX 960 karty graficzne

KFA2 (marka należąca do firmy Galaxy) planuje wprowadzić do oferty co najmniej trzy karty graficzne GeForce GTX 960 – jedną referencyjną i dwie z autorskim chłodzeniem.

GeForce GTX 960 bazuje na procesorze graficznym Maxwell GM204 i dysponuje 2 GB pamięci GDDR5 128-bit. Dokładne, standardowe taktowania jeszcze nie zostały potwierdzone, ale mają wynosić 1178 MHz dla rdzenia i 7010 MHz dla pamięci – w efekcie akcelerator powinien uplasować się na średniej półce.

Referent przypomina poprzednie GeForce'y ze średniej półki wydajnościowej – producent zastosował tutaj aluminiowy radiator i owiewający go wentylator, a całość schowano pod czarną obudową. Warto zauważyć, że chłodzenie jest tutaj zauważalnie dłuższe od PCB. Do dyspozycji oddano wyjścia DVI-I, HDMI i trzy DisplayPort, a do poprawnego działania wymagane jest podłączenie 6-pinowej wtyczki zasilającej.

KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna

KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna  KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna  KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna

Producent przygotował również kompaktową wersję dla komputerów ITX – w tym przypadku wykorzystuje ona bardziej krótsze chłodzenie z dwoma mniejszymi wentylatorami. Na śledziu udostępniono ten sam zestaw wyjść wideo, a dodatkowe zasilanie doprowadza 6-pinowe gniazdo. Dokładne taktowania nie są nam znane, ale model ten pracuje z fabrycznie podniesionymi zegarami.

KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna

KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna  KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna  KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna

Dla entuzjastów przygotowano wersję EXOC – też fabrycznie przyspieszoną, ale prawdopodobnie do jeszcze wyższych wartości. Karta wykorzystuje pokaźne chłodzenie z masywnym, aluminiowym radiatorem i kilkoma ciepłowodami, a także dwa duże wentylatory. Całość schowano pod efektowną obudową a na rewersie laminaty umieszczono płytkę backplate. Do dyspozycji oddano po jednym wyjściu DVI-D, DVI-I, HDMI i DisplayPort, a dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe gniazdo.

KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna

KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna  KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna  KFA2 GeForce GTX 960 karta graficzna

Nieoficjalnie wiadomo, że premiera modelu GeForce GTX 960 została zaplanowana na 22 stycznia (przyszły czwartek). Cena referencyjnych wersji ma wynieść 199 dolarów, natomiast autorskie konstrukcje będą trochę droższe. Autorskie 960-tki planuje też firma MSI.

Źródło: WCCFTech

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  19
  Dla mnie ta szyna 128 bit to śmiech na sali. Dobrze się nie rozgrzeje a już zadyszke będzie łapać.
  • avatar
   legoras
   5
   Śmieszą mnie jednostki płaczące na mała szynę, i święcie piszące że jest to słabe i złe i nic nie osiągnie. No cóż.. widac takie osoby nie mają pojęcia np. o GTX serii 900, które to maja szynę 256 i gnoją AMD z ich 384bit szyną. Magia kurde, magia.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Mały troll jak myślicie czy e2180 podkrecony magicznie na 3ghz bd ograniczać tę kartę? :-D
    • avatar
     DaroBenchmarkPC
     2
     No to czekamy teraz na gtx 980 ti z szyną 64 bit LOL a tak serio to za 512 bym się nie obraził
     • avatar
      jeomax.co.uk
      2
      Nie ma juz firmy Galaxy. Zamiast tego powstala nowa marka - GALAX (bez -y), ale jako zywo, mialo to byc konsolidacja takze i europejskiej marki KFA2.... Co sie porobilo...
      • avatar
       Omega93
       1
       128bit w karcie która będzie kosztowała z 800zł... śmiech na sali..
       nawet widać w testach że 256bit w 970 i 980 je ogranicza...
       GF good job !!
       ps. Chcesz mieć kartę nie ograniczoną przez szynę kup titan2 z 512bit szyną za jedyne 1500$ :F
       • avatar
        neXt___
        0
        Wciąż czekam na 950 i ewentualne obniżki 750.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jak łatwo policzyć ta karta będzie miała przepustowość pamięci 112 Gb/s Nie jest tak źle, chociaż odstaje od dużo starszych kart.
         • avatar
          cichy
          0
          Panowie jakie znaczenie ma szyna liczą się tylko wyniki. Aktualnie posiadam gtx 970, ale nie zgadzam się z wypowiedziami wyżej co do amd przez wiele lat używam tylko tych kart i to zawsze są karty z wyższej półki gdyby nie fakt że gtx 970 pobiera mniej prądu to w życiu bym nie wziął gtx-a nie wspominam już ze obraz na amd jest na pewno lepszy.