Gadżety

Klawiatura, która czuje siłę nacisku - ControlPad od Cooler Master

przeczytasz w 1 min.

ControlPad od Cooler Master to klawiatura, a właściwie keypad, który został wyposażony w technologię, sprawiającą, że to, jak mocno naciskasz dany klawisz, ma znaczenie.

Jedną z największych zalet pada (w walce z zestawem klawiatura+mysz) jest to, że ma spusty i gałki analogowe, pozwalające płynnie regulować siłę reakcji, zapewniając tym samym większą płynność i precyzję ruchu. Rozwiązaniem dla osób, które jednak nie potrafią przyzwyczaić się do takiego kontrolera ma być najnowszy wynalazek firmy Cooler Master – ControlPad.

ControlPad wygląd

ControlPad to miniklawiatura (keypad) z 24 klawiszami. Wykorzystuje przełączniki mechaniczne (Cherry MX Red lub Gateron Red), co jest atutem, ale kluczową cechą charakterystyczną jest Aimpad. To technologia analogowa, dzięki której klawisze cechują się wielopoziomową czułością nacisku. Innymi słowy: wciskasz mocniej i biegniesz lub jedziesz szybciej (choć zastosowania wybiegają poza gry, o czym za chwilę).

ControlPad podpórka

Klawisze są programowalne, co ma zwiększać możliwości dostosowania urządzenia ControlPad do konkretnych gier czy aplikacji. (Wykończone szczotkowanym aluminium) akcesorium cechuje się również obecnością dwóch rolek przewijania, podświetlenia RGB oraz (odłączalnej, magnetycznej) podpórki pod nadgarstek.

Autorzy twierdzą, że ControlPad będzie mógł być wykorzystany w wielu różnych grach (tutaj lista tytułów obsługiwanych na 100%), zapewniając użytkownikom większą precyzję. Na kanale Cooler Master Gaming odnajdujemy film prezentujący urządzenie w akcji, na przykładzie SUPERHOT, a więc świetnej polskiej strzelanki, w której czas leci tylko wtedy, gry się poruszamy:

Ale firma Cooler Master wierzy, że ControlPad będzie mógł być również wykorzystany na co dzień, a nawet podczas pracy. – „Jego przydatność może okazać się nieoceniona w przypadku edycji filmów lub programów służących do obróbki grafiki, takich jak Photoshop”, czytamy w zapowiedzi (a na liście odnajdujemy także Illustratora i Premiere Pro) i tutaj również mamy film:

Aby projekt mógł zostać dokończony, producent wystartował ze zbiórką na platformie Kickstarter. Potrzebuje 50 tysięcy dolarów – jeśli chcecie pomóc, a przy okazji zapewnić sobie egzemplarz, przejdźcie na stronę akcji.

Źródło: Entrymedia, Cooler Master

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zwis88
  9
  Cooler Master potrzebuje zbiórki 50 tys sałaty na kickstarterze na nowy produkt?? WTF ja się pytam, to za niedługo intel powie że zbiera na produkcje CPU, potem je będzie sprzedawał XD.nie trzeba inwestować w tych czasach klient zapłaci za materiały, zapłaci by przetestować, na koniec kupi Xd.. haha
  • avatar
   Balrogos
   0
   To jak dam im tego 1$ pledge to rozumiem ze dostane klawiature?
   • avatar
    Vaclav
    0
    W 2018 roku super... Już dawno powinny być takie klaw. jako odpowiednik analogów w konsolach.
    No i obowiązkowo lewy klawisz myszki: mocniej klikasz - lepiej strzelasz :)