Karty graficzne

Kolejny przerabiany Radeon HD 4830? Tym razem zmiany w zasilaniu grafiki.

przeczytasz w 1 min.

Firma Triplex chce, podobnie jak PowerColor, zbudować zmodyfikowanego Radeona HD 4830. Co ważne, karta nie ma potrzebować gniazda dodatkowego zasilania, by pobierać prąd bezpośrednio z zasilacza. Wystarczyć ma jedynie napięcie ze slotu PCI Express 2.0 x16.

porównanie Radeona HD 4830 z HD 4670

Grafika będzie posiadać referencyjne zegary, 512 MB pamięci RAM (GDDR3, 256 bitów), 640 procesorów strumieniowych i obsługiwać oprogramowanie DirectX 10.1. Ponadto karta będzie wyposażona w wyjście DVI-D, HDMI oraz D-Sub. Poniżej fotografie - jeszcze bez systemu chłodzącego:

Źródło: XtremeSystems

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jakiś modyfikacji zauważalnych nie ma....te same zegary, tyle samo procesorów strumieniowych, te same GDDR3 więc nic nowego nie ma a brak gniazda zasilającego to brak OC (jeżeli będzie pobierać na granicy możliwości PCI-E 2.0 czyli 70-75W)
  • avatar
   Harry Lloyd
   0
   Skoro 4770 dostał gniazdo zasilania, to nie wiem jaki sens likwidować gniazdo zasilania w 4830. Wprawdzie karta ciut wolniejsza, ale i tak pobiera chyba więcej prądu od 40-nm nowości. Dziwne.
   • avatar
    szawel
    0
    Bez zasilania nie będzie OC. Po co komu taka karta? Poza tym 4770 wypadają lepiej, a mają TDP na poziomie 80W.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     coś podobnego robią jak nvidia z jej odgrzewanymi kotletami.
     • avatar
      Harry Lloyd
      0
      Przydała by się moderacja komentarzy, bo jak się widzi takie jak napisał karaskiew to się płakać chce. Patrząc w profil tego usera wszystko wygląda ok, więc może to jego synek się zabrał do pisania, bo na 27 lat ten komentarz nie wygląda.

      W newsie nigdzie nie pisze że karta ma być energooszczędna, nic o zmniejszoym napięciu i ograniczonym poborze prądu. Jesli taki jest tego sens to jak najbardziej ok.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ten przebudowany HD4830 wizualnie wygląda lepiej od referencyjnego