• benchmark.pl
 • Mobile
 • Zobacz ile w ostatnim czasie zarobiło Apple. Kwoty tak duże, że aż trudno w nie uwierzyć
Mobile

Zobacz ile w ostatnim czasie zarobiło Apple. Kwoty tak duże, że aż trudno w nie uwierzyć

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku finansowego, który odpowiada ostatniemu kwartałowi kalendarzowemu 2021 roku. Wyniki są rekordowe, a kwoty tak duże, że aż trudno w nie uwierzyć.

Rekordowe przychody Apple

W omawianym okresie firma odnotowała przychody o łącznej wielkości 123,9 miliardów dolarów, co przełożyło się na zysk, który wyniósł 34,6 miliardów dolarów. Marża brutto to aż 43,8%.

Zakładając, że średni kurs dolara wynosi 4 złote, to Apple w każdym miesiącu od października do grudnia 2021 roku zarobiło średnio ponad 46 miliardów złotych!

przychody Apple

Warto zestawić te dane z danymi z tego samego okresu w roku 2020. Wtedy przychody wyniosły 111,4 miliardów dolarów, zyski 28,8 miliardów dolarów, a marża brutto 39,8%.

Różnica jest znaczna, a warto przypomnieć, że poprzedni rok nie był łaskawy. Firmy borykały się między innymi z niedoborami półprzewodników, co mocno ograniczyło podaż niektórych urządzeń na światowych rynkach.

Rekord w większości segmentów produktowych

Apple odnotowało najwyższe w historii przychody w swoich największych i najważniejszych segmentach produktowych:

 • iPhone: 71,6 miliardów dolarów (65,5 w analogicznym kwartale poprzedniego roku)
 • Mac: 10,8 miliardów dolarów (8,6 w analogicznym kwartale poprzedniego roku)
 • Wearables: 14,7 miliardów dolarów (12,9 w analogicznym kwartale poprzedniego roku).

  Kategoria obejmuje urządzenia ubieralne oraz urządzenia z kategorii Dom, czyli Apple Watch, Apple TV, HomePod mini, iPod touch, AirPods, słuchawki Beats i akcesoria (między innymi etui i ładowarki).
   
 • Usługi: 19,5 miliardów dolarów (15,7 w analogicznym kwartale poprzedniego roku).

  Kategoria obejmuje między innymi przychody z App Store, Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+, Apple Fitness i iCloud.

struktura przychodów Apple

Odnotowano także spadek

Spadły przychody ze sprzedaży iPadów. W ostatnim kwartale wyniosły one 7,2 miliardów dolarów, w porównaniu do 8,4 w analogicznym okresie w roku 2020.

Tim Cook wytłumaczył, że jest to spowodowane znacznie ograniczoną podażą tych urządzeń w ostatnim czasie. Ich dostępność ma się poprawić na przełomie marca i kwietnia.

Źródło i wykresy: MacRumors, Grafika w nagłówku: https://www.rvcj.com/mumbai-maldives-trip-cruise-perfect-point-bucketlist/leonardo-dicaprio-throwing-money/

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pappcio
  3
  Zarobili, ale nie na naiwnych klientach czy frajerach, ale raczej na ludziach oczekujących integracji wielu różnych urządzeń w jeden eko-system (zamknięty ale jednolity). Chciałbym takiej integracji na innych platformach, ale jakoś doczekać się nie mogę.
  Porównania typu urządzenie do urządzenia (iPhone - tel innej firmy, iPad - inny tablet, iMac - inny laptop) są fajne, ale dość ograniczone. Nie widziałem porównania iPhone+iPad+iWatch+iMac kontra ... co?????? Nic nie ma? . Bo Apple nie ma na tym polu konkurencji.
  I z d..y jest gadanie, że użytkownik urządzeń Apple'a to nieogarnięty głupek. Ludzie płacą za integrację i święty spokój. Ma działać zaraz po wyjęciu z pudełka. (Ech, ta ich migracja z telefonu na telefon, bajka).
  Więc wracając do cyferek, Panie Grzegorzu, miło by było zobaczyć jeszcze zmiany w udziałach w rynku. Byłoby wtedy wiadomo czy czy to tylko "wyznawcy" napędzają cyferki, czy może coś/ktoś jeszcze.
  • avatar
   BariGT
   2
   Przy 10% inflacji za rok przychody powinny być jeszcze "większe" XD
   • avatar
    Wenezo
    1
    146 mld nie 46
    • avatar
     piomiq
     -1
     Ostatnio studentowi wypłacili nagrodę (Bug Bounty) w wysokości 100 tys dol. za wykrycie krytycznej luki w systemie. (Pisali o tym na DP.)
     Widać te 100k to było dla nich jak na waciki.....
     • avatar
      Veritatis
      -2
      Apple jest dokładny tym samym co sekta scjentologów. Amen ;-)
      • avatar
       Eryk333
       -3
       Zarobili na naiwnych klientach nie długo za smartfona krzykną 20 tyś i znajdą się tacy co kupią maksyma mówi kosztuje tyle ile klient jest w stanie zapłacić.
       • avatar
        pawluto
        -3
        Apple to śmieszna firma zarabiająca na frajerach...i tak od lat ...i gitara.
        • avatar
         Witalis
         -7
         Co za bzdury... Przychód to nie zarobek!!!!
         Jak sprzedaż skrzynkę jabłek za 100 zł to pamiętaj że od tej kwoty musisz odjąć koszt zakupu u sadownika i transportu, opłaty targowe, ogrzewanie, czynsz, prąd, podatek,.... a to co zostanie to jest twój zarobek :-)
         Akcje Apple spadają od miesiąca straciły około 12% więc trzeba napędzić rynki informacjami. Prawda jest taka, że Apple niema żadnej fabryki. za wszystko musi płacić. Jej dostawca układów czyli Tajwańskia firma TSMC podniosła ceny układów dal wszystkich o 20%, Chińczycy którzy skręcają "zabawki" Appla tez podniosły ceny usług, fracht za kontener jest prawie kilkukrotnie droższy więc pytanie czy i ile zarabia Apple! Ale tego się nie dowiecie bo o tym nie informuje firma wyceniana na 3 Biliony $ tak jak i o tym ile telefonów sprzedała po 2018 roku.. :)
         • avatar
          Warmonger
          0
          Skoro tyle zarobili, to znaczy, że ich klienci tyle dopłacają do interesu ¯\_(ツ)_/¯