Gry

Kolejny „rewolucyjny” patent Nintendo

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam dość niezwykły, przypominający siodło kontroler dla konsoli Nintendo Wii. Sądząc po Waszych komentarzach nie tylko nas zadziwił ten pomysł. Co najlepsze jednak Nintendo zdążyło go opatentować.:)

Okazuje się jednak, że pracownicy Nintendo to tęgie głowy i cały czas wymyślają coraz to nowe sposoby na wykorzystanie potencjału drzemiącego w kontrolerach Wii. Tym razem wpadli na pomysł kontrolera przypominającego piłkę do futbolu amerykańskiego, który mógłby przyciągnąć fanów tego sportu do konsoli Nintendo. Oczywiście, jak należało się spodziewać rozwiązanie to zostało już opatentowane przez koncern wielkiego „N”. Dzięki zaś serwisowi Siliconera możemy przyjrzeć się z bliska na czym opiera się nowa technologiczna rewolucja.:)

Oczywiście podstawowym elementem całego kontrolera jest piłka futbolowa z miejscem na pilota Wii Remote i paskiem zabezpieczającym. Działanie całego zaś „systemu” jest dość proste i polega na wykrywaniu ruchów gracza  tj. takich jakie wykonuje się podczas meczu – podania, rzuty, zwody i bieg (w tym przypadku – bieg w miejscu). Poniżej znajdziecie zarówno ryciny przedstawiające ewentualne warianty budowy opisywanej „piłki” jak i w szczegółowy sposób opisujące działania całego systemu.

I chociaż najnowszy patent Nintendo wydaje się równie rewolucyjny co wspomniane już wyżej siodło to jednak sądząc po niesamowitych wynikach sprzedaży gier serii Madden nowy kontroler może odnieść spory sukces. Zresztą czas pokaże.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kuniomaster
  0
  jak by juz nie wystarczał zwykły kontroler
  ciekawe co jeszcze "tęgie" głowy z Nintendo wymyślą
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   HAHAHA, tylko czekać na filmiki na youtube, jak to ktoś rozwalił sobie telewizor (np. Wii Fail - http://www.youtube.com/watch?v=WrrvkPo7TZ4 )
   :D
   • avatar
    szawel
    0
    Nadal czekam na symulator prysznica...
    • avatar
     Arkadio Morales
     0
     Jest jeszcze ogromne pole do popisu dla gier erotycznych na Wii.