Technologie i Firma

„Komputerowcy” uśmiechają się najmniej (na zdjęciach w LinkedIn)

przeczytasz w 1 min.

A Polacy to już w ogóle. Tak wynika z badania przeprowadzonego w serwisie LinkedIn. Wprawdzie Światowy Dzień Uśmiechu już za nami, ale…

Firma Priceonomics wykorzystała narzędzie Photo Analyzer, aby sprawdzić, czy przedstawiciele jednych zawodów uśmiechają się na zdjęciach profilowych w serwisie LinkedIn rzadziej niż inni. Okazuje się, że tak, a wśród tych, którzy pozostają maksymalnie poważni, największą część stanowią osoby pracujące przy komputerach.

Jak widać poniżej, najczęściej na zdjęciach uśmiechają się osoby, których praca opiera się na kontaktach z ludźmi, najmniej zaś ci, którzy na co dzień pracują przede wszystkim z komputerami, różnej maści przewodami itp.

uśmiech LinkedIn zawody

Polacy na tych zdjęciach uśmiechają się nawet rzadziej. Dość powiedzieć, że tylko 1 na 5 z nas stara się o pogodny wyraz twarzy i zajęliśmy pod tym względem przedostatnie, 28. miejsce – „wygrywając” wyłącznie z Rumunami:

uśmiech LinkedIn kraje

Skąd takie wyniki? To już wymagałoby bardziej złożonych badań. Bez wątpienia jednak istotne może być to, że ludzie w naszej części świata są nieco bardziej introwertyczni. Spora część osób nie decyduje się też pewnie na „uśmiechnięte zdjęcie”, aby nie zepsuć wrażenia, że jest się profesjonalistą. 

Z drugiej jednak strony (co zdarza się podkreślać specjalistom od HR), delikatny uśmiech może być w cenie (szczególnie w serwisie, który wykorzystuje się do kontaktu z klientami, pracodawcami itp.). A jaką zasadę wy wyznajecie? 

Źródło: Quartz. Priceonomics. Foto: whitesession/Pixabay (CC0)

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PL_SBX
  8
  Komputerowiec + Polak.. czego chcieć więcej?

  Może uśmiechu :D
  • avatar
   Ladros
   1
   Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale ostatnio wszędzie wymaga się zdjęć "poważnych", w sensie zrobione na wprost i bez uśmiechu (jak na paszport).
   Więc może większość wrzuca po prostu zdjęcia takie jakie ma :P
   • avatar
    AlexBe
    -1
    Amerykanie mają cieszenie maski wyuczone od dziecka, bo wiadomo uśmiech to +5 do charyzmy
    Az się czasem chcę przyłożyć plaskacza na te zadowolone mordy ;-)