Komputery

Komputery sprzedają się coraz lepiej

przeczytasz w 1 min.

Jak przedstawia najnowszy raport firmy IDC's Worldwide Quarterly PC Tracker rynek komputerów powiększył się. Sprzedaż komputerów PC w drugim kwartale tego roku wzrosła aż o 22%.

Według sporządzonego raportu w okresie od kwietnia do czerwca zanotowano duże zwiększenie sprzedaży. Zdaniem analityków sprawcami tak optymistycznych wyników są rynki Europy i Azji. Dzięki nim rynek komputerów PC powiększył się dokładnie o 22,4%. Sprzedane zostało ponad 81.505.000 komputerów klasy PC.
Analitycy przewidują, iż tak dobra sprzedaż zestawów komputerowych na rynkach Europy i Azji jest objawem powolnego ożywienia gospodarczego oraz konsekwentnego ale powolnego wzrostu liczby miejsc pracy. Na końcowy wynik przełożenie miała też rosnąca popularność tanich komputerów PC typu media-center które mogą okazać się istotnym elementem rynku komputerów PC w przyszłości.

Przechodząc do liczb, w opisywanym kwartale niekwestionowanym liderem okazała się firma HP (Hewlett-Packard) której to udało się sprzedać 14,7 mln sztuk komputerów, co dało jej zaszczytne pierwsze miejsce na liście sprzedaży oraz udział w rynku na poziomie 18,1%. Drugie tym razem przypadło firmie Dell, która zanotowała 13% udziału, trzecie piastował zaś Acer z dorobkiem 12,6%. Z wynikiem 10,2% udziału w rynku, kwartał zakończyła firma Lenovo zajmując tym samum czwarte miejsce. Tymczasem na piątym miejscu znalazły się razem dwie firmy Toshiba oraz Asus osiągając 5,3% udziału w runku. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego rynek powiększył się aż o 80%.

Tak dobre wyniki sprzedaży mogą świadczyć o powolnym końcu zapaści na rynku komputerowym. Ale czy tak jest na pewno? Tego nie wiadomo.

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ...jak nasza "cudowna" waluta się umocni względem dolara to my też ruszymy na zakupy, na razie cena mojego wymarzonego zestawu zwiększyła się o 450 zł względem kilku poprzednich miesięcy więc o czym tu gadać...
  • avatar
   Czaszka
   0
   A ktoś jeszcze niedawno, tu w komentach wróżył upadek komputerów klasy PC....
   • avatar
    b1tzz
    0
    Zaskakujący nius... myślałem, że ludzie przestali kupować komputery. o.O
    • avatar
     Next_Gen_1987
     0
     No, a rok temu prognozowali znaczny spadek sprzedaży PC'ów, do d*py z ich przewidywaniami!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Rynek komputerow PC to w jednym worku laptopy i "blaszaki". Pewnie 70 pare procent tego to byly laptopy...
      • avatar
       Next_Gen_1987
       0
       O następny ''przewiduje''. A może było 50/50% co? A może ''blaszaki'' prowadzą?! Komputery sprzedają się bardzo dobrze, niema tu podziału na lapki i PC'ty, po prostu ogólnie sprzedają się coraz lepiej. Żaden news (nawet na innych stronach) nie podaję, że to akurat laptopy prowadzą w sprzedaży, więc wiesz... Prognozę, to zaraz będę miał, ale pogody :-)
       • avatar
        Silver
        0
        PC Tracker ? Może literówka :)

        Boshe - z całym szacunkiem, ale takie raporty są mało miarodajne 1. Przedstawiają gotowe komputery, a przecież PC to nie tylko gotowce 2. Europa, Azja? Cóż to za państwa? Niech podają konkretne przykłady w których lepiej, w których gorzej się sprzedają... 3. Ukazywanie kontynetów jest raportem wyłącznie dla producentów. Który przeciętny polak, niemiec itp się tym interesuje jeśli nie ma z tego żadnego profitu...