Systemy operacyjne

Już dzisiaj konferencja Microsoftu o Windows 10

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Dzisiaj Microsoft ujawni kolejne informacje o nadchodzącym systemie operacyjnym Windows 10.

Satya Nadella - CEO Microsoft
Co przygotował dla nas Satya Nadella?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już dzisiaj odbędzie się konferencja Microsoftu, która zostanie poświęcona nadchodzącemu systemowi operacyjnemu Windows 10. Konferencję poprowadzą wiceprezesi Terry Myerson i Joe Belfiore oraz szef marki Xbox - Phil Spencer. Na scenie nie zabraknie też Satya Nadelli, a więc najważniejszej osoby w zarządzie giganta z Redmond.

Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim ujawnienia nowych informacji o nadchodzącej „dziesiątce” - przypominamy, że pojawi się ona nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale też smartfonach i tabletach. Dodatkowo ma ona współpracować z konsolą do gier Xbox One (o czym m.in. świadczy obecność Phila Spencera). Liczymy też na nowe informacje odnośnie przeglądarki internetowej Spartan, która zastąpi starego Internet Explorera i ma być jedną z głównych nowości w nowym Windowsie.

Konferencja rozpocznie się punktualnie o 18:00 naszego czasu i oczywiście będzie można ją śledzić na żywo (na tej stronie). Dla zainteresowanych konferencją, którzy nie będą mogli śledzić jej na żywo, organizator udostępni nagranie – powinno ono być dostępne zaraz po zakończeniu spotkania.

Źródło: Microsoft

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Niech tylko wspomni o tym, ze bedzie mozna grac w te same gry po LANie na klocku i na grzybie, to i reszta konkurencji polezie po rozum do glowy i zaprzegnie te same protokoly do swoich gier na roznych platformach ;-)
  10
 • avatar
  prime27pl
  Mam 8.1 i spisuje się wyśmienicie .Może przejdę na 10 .
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Poczekam kilka dni, niech się uspokoi i ściągnę sobie win10 CP. Postawie na VirtualBox-ie i zobaczymy, czy w przyszłości(kiedy win 7 będzie na etapie dzisiejszego WinXP) warto go będzie kupić, czy przerzucić się na Ubuntu.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja mam 8.1 od roku, na lapku win7 i nie wrócił bym do 7 nigdy ;s. Chciałem kupić do lapka 8.1, ale pół roku ma być win 10 więc pewnie 10 kupie dla lapka.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie wydaje wam się ze IE miał wszechobecną przylepe paździerzy tak wiec nowa na,wa i odrazy mamy nowy produkt hmmm....
  -1
 • avatar
  Rebal
  może na nowym windows 10 będzie można grać w gry na ich konsole mając peceta bądź laptopa.