Konsole do gier

Kontroler do PlayStation 5 przyłapany na zdjęciach - wygląda bardzo znajomo

przeczytasz w 1 min.

Chociaż PlayStation 5 trafi w ręce graczy dopiero pod koniec roku, niektóre źródła twierdzą, że jej prezentacja wisi w powietrzu. Póki co w centrum uwagi znajdują się jednak nieoficjalne doniesienia, a te tym razem skoncentrowały się wokół kontrolera dedykowanego nowej konsoli.

DualShock 5 powinien być bardzo podobny do poprzednika

Do sieci trafiły zdjęcia, które pozwalają przyjrzeć się nieco bliżej kontrolerowi DualShock 5. Wnioski? Zdjęcia potwierdzają wcześniejsze doniesienia sugerujące, iż Sony nie zdecyduje się na wiele zmian względem poprzednika, czyli DualShock 4. Zapowiadają się one na wręcz tak drobne, że można będzie powiedzieć cokolwiek więcej dopiero po tym, jak nowy kontroler zostanie przedstawiony w pełnej krasie. Może okazać się tak, iż największymi różnicami będą mniejsze gałki analogowe i brak podświetlenia w DualShock 5.

DualShock 5

Zdjęcia nie pochodzą ze źródła, które można określać mianem sprawdzonego. Zostały umieszczone na portalu reddit. Wiarygodności nadaje im głównie fakt, iż jak zostało wspomniane to co tutaj widzimy pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami. Poza tym kontrolerowi towarzyszy dev kit konsoli PlayStation 5, który oglądaliśmy już wcześniej.

Także w przypadku DualShock 5 nie mówimy jeszcze o finalnym produkcie, ale w przeciwieństwie do konsoli raczej nie zajdą tu duże zmiany w ostatecznej wersji.

PlayStation 5 może pozwolić na granie przy pomocy DualShock 4

Być może część graczy sięgających po nową konsolę nie będzie zainteresowana nowym padem. Redakcja RespawnFirst powołująca się na rozmowy z deweloperami twierdzi, iż PlayStation 5 zaoferuje pełne wsparcie dla DualShock 4. Wedle źródła, potwierdzili to przedstawiciele dwóch deweloperów.

Źródło: reddit, foto: Future

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  7
  Dla większości jednak wygodniejszy jest kontroler Xbox
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Pad jak Pad niech Sony pokaże w końcu tą swoją konsole bo jak na razie przecieki pokazują devkita który wygląda jak suszarka w filmach SF ction lat 80.
   • avatar
    levusek1992
    1
    Prawidłowo. Pad od PS jest dużo wygodniejszy od Xboxa. Przecież ludzie mają symetryczne kciuki a nie jeden wypierdzielony gdzieś do góry xd
    • avatar
     pawluto
     0
     Nadal wygląd konsoli przypominam kawałek pizzy...
     • avatar
      Gatts-25
      -6
      Playstation 5 czyli nadchodzi ten co będzie wszystkimi rządził:).
      • avatar
       Torrentowy Pirat
       -10
       Tylko, że kontrolery do playstation nie zmieniły się zbytnio od wyjścia z PSX, bo są po prostu idealne. Są tak naturalne i dobre jakby sam pan Bóg osobiście je zaprojektował.