Ciekawostki

Kontrolery do Xbox 360 częścią okrętów podwodnych U.S. Navy

przeczytasz w 1 min.

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych chce wyposażać swoje okręty podwodne w kontrolery do Xbox 360. Dlaczego? Bo są tanie i wygodne.

Kontroler do konsoli Xbox 360 jest jednym z najwygodniejszych, jakie kiedykolwiek powstały. Taką opinię można usłyszeć nie tylko z ust miłośników urządzenia Microsoftu, ale też zwolenników PlayStation czy pecetowców. Najwyraźniej tego samego zdania jest też amerykańska marynarka wojenna, która w takie pady zamierza wyposażyć swoje okręty podwodne.

Jak informuje The Virginian-Pilot, nowe okręty podwodne U.S. Navy typu Virginia nie mają tradycyjnych peryskopów, lecz zamiast tego wykorzystują kamery o wysokiej rozdzielczości i duże monitory. Całością można sterować za pomocą drążka (podobnego do tych spotykanych w helikopterach), ale nie jest to zbyt wygodne. A skoro słowo „wygodne” pada nie pierwszy raz, to już pewnie domyślacie się, o co chodzi.

U.S. Navy planuje zintegrować z systemem wizyjnym najzwyklejsze w świecie kontrolery do Xboksa. Skąd taki pomysł? Po pierwsze: (podkreślmy to jeszcze raz) są wygodne. Po drugie: są łatwiejsze w obsłudze dla załogi, która często miała już doświadczenie z konsolą. Wreszcie po trzecie: są dużo tańsze – koszt to zaledwie 30 dolarów, podczas gdy za specjalistyczne akcesorium płaci się „tysiące”.

Źródło: The Virginian-Pilot, Engadget. Foto: U.S. Navy

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  3
  Szykuje się kontrakt stulecia, będę strzelał ale powiedzmy że usa ma 30-40 okrętów podwodnych atomowych, może podobną ilość mniejszych jednostek, niech to będzie 100 może 200 kontrolerów, tyle mogą kupić u pierwszego janusza z allegro (wcale nie jest powiedziane że będą montowane na starych okrętach może tylko na nowo budowanych).

  • avatar
   kokosnh
   3
   To teraz czekać aż jakiś symulator na xbox-a wyjdzie, w końcu marynarka musi na czymś ćwiczyć, swoją drogą rzeczywiście wygodne te pady
   • avatar
    wojciechu15
    1
    Moim zdaniem to duże uproszczenie. Może i będą to pady o kształcie i działaniu takim jak te od xboxa, ale założe się, że standard produkcji i podzespoły będą zupełnie inne. Wojsko nie może sobie pozwolić na to, ze w warunkach bojowych na okręcie pad przestanie działać, bo ma 20 lat. A przecież nikt okrętów i wyposażenia co 2 lata nie wymienia.
    • avatar
     kaviter
     -8
     pracuję w firmie która dostarcza systemy automatyki i sterowania do cywilnych statków i to jest moim zdaniem "fake news" nie wspominając już w ogóle o tym że to co jest pokazane na tym zdjęciu z całą pewnością nie jest okrętem podwodnym, jedyne co w tym newsie jest prawdziwe to to że taki profesjonalny manipulator kosztuje tysiące euro czy tam dolarów
     • avatar
      SirMichael
      0
      te od x360 rzeczywiście pancerne były bo te nowe to niestety już nie. Mój po pół roku (xone s) na gwarancje poszedł.