Technologie i Firma

Korporacyjna komunikacja 2.0 - pomysł z Białegostoku

przeczytasz w 1 min.

Białostoczanie z Elastic Cloud Solutions chcą, by tworzenie intranetu i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w firmie było proste i intuicyjne.

Microsoft SharePoint to popularna platforma do zarządzania informacjami w korporacji, która ma jednak pewien poważny problem. Jej wdrożenie w firmie (a przede wszystkim przystosowanie do działalności i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa) potrafi zająć długie tygodnie, a czasem i miesiące. Nie jest też tanie. Polska firma Elastic Cloud Solutions twierdzi, że ma na to radę.

Białostoczanie opracowują platformę, której wdrożenie zajmowałoby minutę, a która skutecznie mogłaby połączyć pracowników na różnych szczeblach. Na razie dostępny jest moduł Elastic Intranet (z którego skorzystała między innymi PKP Energetyka, łącząc w intranecie 7 tysięcy pracowników), a wkrótce dołączy do niego Elastic Forms (firmowe formularze). Kolejnym będzie wirtualny asystent pracownika.

Moduły te zawierać mają podstawowe funkcje, czyli takie, których potrzebuje praktycznie każda firma. Dzięki temu nie będzie trzeba podczas wdrażania grzebać w ustawieniach i zwracać uwagi na detale, a jedynie wybrać konkretne pakiety narzędzi, które najlepiej będą odpowiadały potrzebom konkretnej korporacji. Ale to nie wszystko, co może się podobać.

Elastic Cloud Solutions smartfon

Cel jest taki, by za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu – nie tylko komputera czy smartfona, ale też smartwatcha czy gadżetów Internetu Rzeczy – można było wykonywać podstawowe czynności w korporacji. Mówimy tu na przykład o wypełnianiu i przekazywaniu wniosków urlopowych, umawianiu się na spotkania, wyszukiwaniu pracowników czy informowaniu o konferencjach.

Tym, co ma przynieść sukces Polakom (oprócz szerokiej dostępności), ma być zaawansowane wnętrze (ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym itp.) ukryte pod intuicyjnym i przyjaznym użytkownikowi interfejsem przypominającym choćby facebookowego Messengera. O tym, że nie jest to byle co, najlepiej świadczą kontrakt z PKP Energetyka oraz oficjalne wsparcie Microsoftu, który chce dystrybuować współpracującą z Office 365 i SharePointem platformę w kolejnych krajach.

Źródło: INN Poland. Foto: Elastic Cloud Solutions

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  belineaenter
  1
  Mam nadzieje że szef nie będzie miał opcji do podsłuchiwania i podglądania pracowników. Może będzie taka opcja za dopłatą :P
  • avatar
   miedzianek
   1
   Moje miasto, takie piękne :D